لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۷

دوشبکه تلویزیونی آمریکا: ایالات متحده در مورد امکان حملات تروریستی به هند هشدار داده بود


پاکستان پیشنهاد کرده است درباره حملات تروریستی هفته پیش در مومبای تحقیقات مشترکی با هند انجام دهد، و هند از پاکستان می خواهد بیست تروریست مظنون را که گفته می شود در آنجا زندگی می کنند تحویل دهد.

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان امروز، سه شنبه، گفت اسلام آباد می خواهد مناسبات خوبی با هند داشته باشد. او به درخواست هند برای تحویل دادن مظنونین اشاره نکرد. از جمله آنها داود ابراهیم است که طراح اصلی بمب گذاری سال ۱۹۹۳ در مومبای که حدود ۲۵۰ تن را کشت، تلقی می شود. اما وزیر اطلاعات پاکستان گفت اسلام آباد پاسخ به درخواست هند را آماده می کند.

پراناب مخرجی، وزیر امور خارجه هند، به خبرنگاران گفت فهرست مظنونین ديروز به سفیر پاکستان داده شد.
هند از پاکستان خواسته است علیه مسئولان حملات در شهر ساحلی مومبای، که حدود ۱۷۵ تن، از جمله دست کم ۱۸ خارجی را کشت، اقدامی قاطع به عمل آورد. مخرجی امروز گفت هند یک اقدام نظامی علیه پاکستان را، به دلیل این حادثه، بررسی نمی کند.

در تحولات دیگر، دو شبکه خبری تلویزیونی آمریکا گزارش می دهند که ایالات متحده در ماه اکتبر در مورد امکان حمله از راه دريا به مومبای هشدار داده بود.

به گزارش تلویزیون ای بی سی، مقامات اطلاعاتی که از آنان نام برده نمی شود، می گویند آنها یک تماس تلفنی را با آدرسی در پاکستان که سردسته گروه افراطی لشکر طبیه از آن استفاده می کند، و اشاره ای به حمله ای از راه دریا داشت، دنبال کردند.
گزارش حاکیست که در مکالمه هدف های مشخص، از جمله هتل تاج ، ذکر شد.

شبکه سی ان ان گزارش می دهد که منابع هندی تایید کرده اند مقامات آمریکايی دو بار در مورد یک حمله احتمالی هشدار دادند.

XS
SM
MD
LG