لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۸

پیام باراک اوبا ما بمناسبت روز جهانی مبارزه با ایدز


باراک اوباما رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا روزدوشنبه، اول دسامبر برابر با ۱۱آذر به مناسبت بیستم سالگرد روز جهانی ایدز سخنرانی کرد. براک اوباما گفت: در بیستمین سالگرد روز جهانی ایدزمناسب است که نگاهی کوتاه به تاریخچه پیدایش این روز داشته باشیم. در سال ۱۹۹۸، زمانی که وزیران بهداشت کشورهای مختلف جهان برای نخستین بارتصمیم گرفتند روزی را به مبارزه با بیماری ایدز اختصاص دهند با وحشت و بی اعتنائی گسترده ای مواجه شدند. درآن زمان بسیاری حتی با تائید وجود این بیماری نیزمخالفت می کردند، چه رسد به آنکه بخواهند درمورد تاثیر منفی آن بر خانواده ها و جوامع صحبت کنند.

امروز، به دلیل تلاش افرادی مثل شما زنهای کنیائی که همسرانشان را به دلیل این بیماری از دست داده اند و زمانی مردم از انها می گریختند، دورهم جمع شده وازهم حمایت می کنند. دانشمندان در گوشه و کنار دنیا در حال تحقیق برای کشف داروهای جدید به منظور درمان این بیماری هستند. موسسات غیرانتفاعی و سازمانهای مذهبی به افراد مبتلا به ایدز کمک می کنند و دولتهای جهان گردهم می آیند تا درمورد این بحران انسانی گفتگو کنند. من به پرزیدنت بوش برای تلاشها و برنامه هایش به منظور کمک رسانی به مبتلایان به ایدز، نجات جانها و جلوگیری از شیوع این بیماری در آفریقا درود می فرستم. دولت من نیز این برنامه مهم را به منظور کمک به حل این بحران در سراسر جهان ادامه خواهد داد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در ادامه سخنانش به مناسبت روز جهانی ایدز گفت: ما همچنین باید با طرح یک راهکار جدی در زمینه آموزش، جلوگیری و درمان به حل مشکل ایدز در آمریکا متعهد باشیم. استراتژی ما باید برپایه بهترین راه حلهای علمی ممکن و سیستم بهداشتی قوی استوار باشد.

باراک اوباما در پایان سخنانش گفت: شیوع ایدز را نمی توان تنها توسط دولتها ریشه کن کرد. کمک مالی به تنهائی کافی نیست. همه ما باید در این راه سهم خود را ایفا کنیم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت: شعار امسال روز جهانی مبارزه با ایدز " ایدز را متوقف کنید: به تعهد خود عمل کنید" بسیار بجاست. ما به عنوان رهبران جهان باید سایرین را تشویق کنیم تا آنها نیز خود را به اندازه ما در این مبارزه مسئول بدانند. ما باید به تعهد خود در زمینه ریشه کن کردن این بیماری برای همیشه عمل کنیم.

XS
SM
MD
LG