لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

چند گزارش ورزشی


قهرمانی تيم ملی راگبی بانوان ايران در آسيا

تيم ملی راگبی بانوان ايران عنوان قهرمانی مسابقات آسيايی لائوس را از آن خود کرد. بانوان راگبی باز ایران در نخستين حضورخود درمسابقات بين المللی در آسیا، موفق شدند در دورمقدماتی با پيروزی در ۶ ديدار به مرحله پايانی راه يابند. تيم راگبی بانوان ايران درمسابقه پايانی هم برابر تيم ميزبان قرارگرفت و با شکست ۲۸ بر ۵ این حريف، عنوان قهرمانی اين دوره از مسابقات را از آن خود کند. تيم ایران با کسب اين مقام به مسابقات دسته سوم آسيا صعود کرد.

قهرمانی کاراته سبک کيوکوشين ایران در ژاپن

مسابقات جهانی کاراته سبک کيوکوشين ماتسوشيما در ژاپن با قهرمانی ایران به پایان رسید. در دومين روز اين پيکارها که در توکيو برگزار شد، حسين پروری مقام دوم، سجاد حيدری عنوان سوم و سعيد صفری به عنوان چهارم اين مسابقات رسيدند. همچنين در بخش بانوان رويا برومند سوم شد. گفتنی است رقابتهای جهانی کاراته کيوکوشين ماتسو شيما، فقط در يک وزن برگزار می شود و صاحبان مقامهای اول تا هشتم عنوان های رسمی اين رقابتها می باشد. به اين ترتيب با کسب عناوين دوم، سوم و چهارم اين مسابقات، کاراته کاهای کيوکوشين ايران در مجموع به مقام نخست اين رقابتها دست يافتند.

خبری دیگر از کاراته: در ادامه مسابقات بين المللی کاراته هند و در دومين روز اين رقابتها، نمايندگان ايران در رده سنی نونهالان، نوجوانان، مختلف و بزرگسالان موفق به کسب ۱۰ مدال طلا، ۴ نشان نقره و ۵ گردن آویز برنز ديگر شدند. در اين رقابتها ۵۰ کاراته کای دختر و پسر از ايران حضور دارند که ديروز نيز موفق به کسب ۱۲ نشان طلا، ۳ نقره و يک برنز شده بودند. رقابتهای کاراته هند امشب به پايان می رسد.

تنیس بین المللی آفریقا

مرحله نخست مسابقات بین المللی تنیس آفریقا در کشور بروندی برگزارشد و از تیم زیر ۱۸ سال ایران، داریوش صابر موفق به کسب مدال برنز شد. صابر در بخش دو نفره این رقابتها به همراه همبازی آفریقایی خود، موفق شد تیم دو نفره تنیس نیجریه و زیمبابوه را شکست داده و سوم شوند. مرحله دوم رقابتهای تنیس بین المللی تور آفریقا از ۱۱ تا ۱۵ آذر در اوگاندا و مرحله سوم آن از ۱۸ تا ۲۲ آذر در كنیا برگزار خواهد شد.
ارسلان محمدی ، داریوش صابر و كیارش سوری اعضای تیم جوانان زیر ۱۸ سال ایران در این رقابتها هستند.

XS
SM
MD
LG