لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۷

گزارش: دیمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه روز جمعه با فیدل کاسترو دیدار و گفتگو کرد


رییس جمهوری روسیه به طور خصوصی به مدت یک ساعت با رییس جمهوری پیشین کوبا که از سلامت کافی برخوردار نیست به گفتگو نشست. مقامات روسیه می گویند گفتگوی آن دو، رابطه دو کشور و مسايل بین المللی بوده است.
دیمیتری مدودف قبل از دیدار با فیدل کاسترو، با رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا و مقامات آن کشور به مذاکره پرداخت.

دیمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه به همراه رائول کاسترو همتای کوبایی خود روز جمعه در هاوانا دسته گلی را نثار بنای یادبود سربازان شوروی کرد. این بنای یادبود مقبره ۵۰ سرباز شوروی سابق است که در طی سال های ۱۹۶۲ و ۱۹۶۳ در کوبا جان سپردند، زمانی که کوبا تلاش می کرد با بلوک کمونیست ارتباط نزدیک برقرار سازد.

آقای مدودف روز جمعه ساعت ها در کنار رائول کاسترو به بازدید از پایتخت کوبا پرداخت و به دنبال آن با فیدل کاسترو رهبر ۸۲ ساله پیشین آن کشور به گفتگو نشست.

رائول کاسترو در حالی که بازوی آقای مدودف را گرفته بود در جلوی دوربین های تلویزیونی فریاد زد: این سفر بی نظیری بوده است. و حالا او به دیدار فیدل خواهد رفت.

کوبا آخرین کشور آمریکای لاتين است که رییس جمهوری روسیه در طول سفر خود به منطقه از آن دیدار می کند. هدف از سفر آقای مدودف به کشورهای آمریکای لايتن، گسترش و توانمندی روابط سیاسی، اقتصادی و نظامی مسکو با آن کشورها است.

رییس جمهوری روسیه در سفر به کشورهای آمریکای لايتن با رهبران و مقامات ونزوئلا، بولیوی و نیکاراگوئه به گفتگو پرداخت و اظهار داشت دولت او شرکت در یک پیمان تجارتی کشورهای سوسیالیستی به ریاست هوگو چاوز رییس جمهوری ونزوئلا را بررسی خواهد کرد. رییس جمهوری روسیه همچنین چندین پیمان اقتصادی و نظامی را نیز با پرو و برزیل به امضا رساند.

XS
SM
MD
LG