لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

برای کمک به تحقیق در باره حملات مومبای، مقام ارشد اطلاعاتی پاکستان به هند می رود


یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان، مقام ارشد اطلاعاتی کشور را برای کمک به تحقیقات در باره حملات مومبای به هند می فرستد. گیلانی روز جمعه با مان موهان سینگ، همتای هندی اش، تماس گرفت و برحمایت خود از نبرد با افراط گرائی تاکید گذاشت.

پراناب مخرجی، وزیر امور خارجه هند، به خبرنگاران گفت، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مهاجمان ارتباط هایی با پاکستان دارند.

شاه محمودئ قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، که به هند رفته است، روز جمعه در یک کنفرانس خبری، مردم را تشویق کرد از مسئول دانستن پاکستان پرهیز کنند، او یاد آور شد که خودش در اوائل سال جاری از یک حمله تروریستی در اسلام آباد جان بدر برد. قریشی، که در پیشاپیش حملات روز چهارشنبه برای گفت و گو با همتای هندی خود وارد دهلی نو شد گفت، او تصمیم گرفت بماند تا همبستگی پاکستان با مردم هند را ابراز دارد.
قریشی حملات در مومبای را " وحشیانه" نامید و بشدت محکوم کرد. او همچنین خواهان افزایش همکاری های دوجابنه در مبارزه با تروریسم شد.

هند پاکستان را مسئول حملات تروریستی گذشته دانسته است. دو کشور دو بار نیز بر سر منطقه کشمیر با یکدیگر جنگیده اند. پلیس هند همچنین گفته است برخی از ستیزه گرانی که دستگیر شده اند، به داشتن ارتباط هایی با گروه ستیزه گر لشگر طیبه، مستقر در پاکستان، مظنون هستند.

XS
SM
MD
LG