لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

مسابقات بسکتبال باشگاههای اروپا


هفته پنجم از مرحله گروهي یورو لیگ در این هفته با برگزاری ۱۲دیدار دنبال شد.

چهارشنبه شب قبل که پنج مسابقه از این مرحله در شهرهای مختلف اروپا جریان داشت از گروه نخست تيم سيبونا زاگرب کرواسی در سالن ورزشی درازن پترویچ میزبان تیم ایر آوه لینوی ایتالیا بود. در این مسابقه تیم سیبونا موفق شد با بازی درخشان نیکولا پرکاسین در پایان ۴ وقت قانونی به برتری دست یابد. پرکاسین ۴ امتیاز در دقیقه پایانی بازی کسب کرد تا تیمش در نهایت با نتيجه بر ۸۲ به ۷۹ مقابل نماینده ی ايتاليا صاحب برتری شود. تیم سیبونا با این پیروزی با ۹ امتیاز تا پیش از بازی المپیاکوس یونان در گروه نخست برای ۲۴ ساعت به صدر این گروه صعود کرد. در دیدار دیگر از گروه چهارم مسابقات بسکتبال یورو لیگ تيم بسکتبال رئال مادريد اسپانيا نيز ۹۵ بر ۸۱ مقابل تيم افِس پيلسِن ترکيه به برتری رسيد. در این پیکار که در آبدی ایپکچی اسپورت هال شهر استانبول برگزار گردید، تیم افس پیلسن نتوانست در مصاف با حملات تیم رئال مادرید دوام آورد وشکست را پذیرا شد. کینتون هاسلی از تیم رئال ۲۴ امتیاز برای تیمش کسب نمود تا مادریدی ها با ۳ پیروزی و ۲ باخت به پله دوم جدول گروه چهار صعود کنند.

همچنین در دیگر دیدار از گروه چهارم، تيم بسکتبال زسکا مسکو روسيه در ورزشگاه پایونیر شهر بلگراد بر تیم پارتیزان آنشهر چیره شد. تیم زسکا که بعنوان تنها تیم بدون شکست این فصل از رقابتها در صدر گروه جای دارد با نتيجه نزديک ۶۳ بر ۶۲ از سد پارتيزان بلگراد صربستان گذشت. زسکا مسکو مدافع عنوان قهرمانی، با ۵ پیروزی و بدون باخت با ۱۰ امتیاز در صدر گروه چهارم ایستاده است.

در گروه دوم یورو لیگ؛ تیم آسه كو پروکوم لهستان در ورزشگاه سوپوت هال میزبان تیم پاناتینایكوس یونان بود. این دیدار در حالی با نتیجه ۶۰ به ۶۷ بسود نماینده ی یونان پایان یافت که تیم میزبان تا کوارتر سوم پایاپای با این حریف قدرتمند جنگید. بهرترتیب تیم پاناتینایکوس با کسب چهارمین برد خود پس از تیم مونته پسکی سیه نا ایتالیا قرار گرفت. چرا که در دیگر دیدار گروه دوم بسکتبال یورو لیگ این شب تیم مونته پاسكی سیه نا در ورزشگاه پَلاسپورت مِنس سنای شهر سیه نا از تیم اِسلوك نانسی فرانسه پذیرایی کرد و در پایان این تیم را با شکست بدرقه نمود.

تِرِل مک اینتیرِه با ۱۶ امتیازی که برای تیم مونته پاسكی بدست آورد کمک شایانی نمود تا این تیم در پایان ۸۶ به ۶۳ حریف فرانسوی خود را شکست دهد. تیم مونته پاسکی هم اکنون با ۴ برد و یک باخت هم امتیاز با تیم پاناتینایکوس اما بدلیل امتیازات بهتر در ۵ دیدار خود با ۹ امتیاز در صدر است.

لیگ حرفه ایNBA

مسابقات بسکتبال لیگ حرفه ایNBA نیز چهارشنبه شب با برگزاری ۱۳ مسابقه پیگیری شد که در یکی از این دیدارها تیم لس آنجلس کلیپرز، در مصاف با تیم دنور ناگتس به سيزدهمین شکست این فصل خود تن داد. در این مسابقه که در ورزشگاه استیپ لس سنتر شهرلس آنجلس برگزار شد تیم میزبان در پایان با یک امتیاز اختلاف با حساب ۱۰۵ به ۱۰۶ نتیجه را به تیم میهمان واگذار کرد. کارملو آنتونی برای تیم دنور ناگتس ۳۰ امتیاز کسب نمود و ۱۱ ریباند موفق انجام داد تا تیمش به دهمین برد این فصل خود دست یابد.

XS
SM
MD
LG