لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

روسیه با مشاوران اوباما برای رسیدن به توافق با ایران تماس گرفته است


یک مقام ارشد روسیه می گوید مقامات روسیه با دولت آینده آمریکا تماس گرفته اند و آنرا به عادی سازی مناسبات با ایران و رسیدن به توافقی در مورد برنامه اتمی تهران تشویق می کنند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، سرگئی ریابکف، معاون وزارت امور خارجه روسیه ، در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ در مسکو، گفت امیدوار است «دولت جدید آمریکا بفهمد گزینه دیگری برای روند سیاسی و گفت و شنود با ایران وجود ندارد.»

به گزارش بلومبرگ، مقامات روسیه با نادیده گرفتن دولت بوش، به مشاوران باراک وباما نزدیک شده اند. ریابکوف اظهار داشت :« ما این کار را از طریق سفارت خود در واشنگنتن دی سی انجام می دهیم.»

روسیه حاضر نشده است از چهارمین دور تحریم های سازمان ملل متحد برای زیر فشار گذاشتن ایران به متوقف ساختن فعالیت های اتمی اش پشتیبانی کند و بر این نظر است که چنین تحریم هایی نتیجه معکوس خواهد داشت.

معاون وزات امور خارجه روسیه ، نامه تبریک محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران به باراک اوباما را " نشانه خوبی ازقصد ایران به گشودن صفحه جدیدی در مناسبات خود با ایالات متحده " دانست ، و گفت نامه همچنین تا "حدودی انتظاراتی را که ایرانی ها از تغییر تیم در واشنگتن دارند" منعکس می کند.

XS
SM
MD
LG