لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۲:۲۳

ستاره فوتبال عمان در لیگ برتر انگلستان


علی ال حبسی دروازه بان ملی پوش عمان٢۶سال دارد و محبوبترین فوتبالسیت آن کشور است. او درتیم فوتبال بولتون انگلستان بازی می کند ولی هنوز در انتظار موقعیت و فرصت مناسبی برای حضوری درخشان در این تیم است تا نماینده شایسته ای برای فوتبال آسیا ، در لیگ برتر باشد.

علی ال حبسی هنوز نتوانسته است بعنوان دروازه بان اصلی بولتون در مسابقات فوتبال لیگ برترشرکت کند و دروازه بان دوم تیم محسوب می شود، هر چند کهنشستن روی نیمکت ذخیره های این باشگاه هم تجربیات ارزنده و مفیدی را برای این دروازه بان عمانی به همراه داشته اشت. بازیکنان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تا کنون نتوانسته اند در رقابتهای فوتبال لیگ برتر انگلستان بازی کنند ولی علی ال حبسی برای حضور در ترکیب اصلی تیم بولتون از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

او دروازه بان تیم ملی فوتبال عمان است و ظرف سالهای گذشته بازیهای خوبی را در ترکیب این تیم به نمایش گذاشته است.

علی ال حبسی۳ سال در تیم نروژی اف سی لین اسلو بازی کرد و دو سال پیاپی بعنوان بهترین دروازه بان باشگاههای این کشور انتخاب شد. درخشش این دوازه بان عمانی باعث شد تا سم آلردیچ مربی وقت باشگاه بولتون ، با امضای قراردادی در سال ۲۰۰۶ او را به بولتون بیاورد تا جانشینی مطمئن برای دروازه بان نخست این تیم ، یسی یاسکلنین باشد.

علی ال حبسی در این باره می گوید:شاید انتخاب من بعنوان بهترین دروازه بان نروژ ، دلیل اصلی انتقال من به لیگ برتر فوتبال انگلیس باشد. من پیشنهادات خوبی از سوی منچستر سیتی و بولتون داشتم و در نهایت بولتون را انتخاب کردم. لیگ برتر انگلیس ، معتبرترین رقابتهای فوتبال باشگاهای جهان است و آرزوی هر بازیکنی است که در این مسابقات حاضر باشد.

علی ال حبسی در رقابتهای کارلینگ کاپ در سپتامبر ۲۰۰۷ در ترکیب اصلی بولتون مقابل فولهام قرار گرفت و پس از آن با حضور در مسابقات این تیم در جام یوفا ، نقش موثری در تساوی با ارزش بولتون مقابل بایرن مونیخ داشت و با واکنشهای دیدنی ، بسیاری از حملات تیم آلمانی را بی اثر گذاشت. او در اواخر فصل گذشته رقابتهای لیگ برتر و با توجه به آسیب دیدگی یسی یاسکلنین ، درون دورازه بولتون قرار گرفت و بازیهای قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت. او در این باشگاه با آندرانیک تیموریان ستاره تیم ملی فوتبال ایران همبازی بود و رابطه خوبی با دیگر بازیکن آسیایی باشگاه داشت. آندرانیک تیموریان با توجه به تغییراتی که در کادر فنی بولوتن صورت گرفت ، این باشگاه را ترک کرد و امسال به فولهام پیوست تا بازیهای خود را در لیگ برتر انگلیس ادامه می دهد.

علی ال حبسی در سالهای نخست حضور خود در بولتون هرگز در ترکیب اصلی این تیم قرار نداشت و دروازه بان ذخیره بولتون بود ، اما با درخشش در تمرینات این تیم و جذب اعتماد مربیانش، به تدریج در برخی از مسابقات بولتون به میدان می رود.

او درباره حضور در بولتون می گوید:اگر بولتون علاقمند به تمدید قرارداد باشد ، من با اشتیاق آن را خواهم پذیرفت و در این تیم بازی می کنم. بولتون یکی از بهترین باشگاهای انگلیس است. من و خانواده ام از زندگی در انگلیس لذت می بریم واحساس راحتی می کنیم.

تیم ملی فوتبال عمان در جریان مسابقات جام ملتهای آسیا ۲۰۰٧ نتوانست ازگروه خود صعود کند و در همان مرحله مقدماتی حذف شد.این تیم در جریان رقابتهای انتخابی جام جهانی فوتبال سال ۲۰۱۰ هم ناموفق بود و در مرحله نخست حذف شد.علی ال حبسی مشهورترین فوتبالسیت عمان است و مردم آن کشور انتظارات بسیاری از ستاره ملی پوش خود دارند.

علی ال حبسی می گوید: فکر می کنم ضعف کادر فنی و مربیان تیم ملی ، باعث شکست عمان در مسابقات جام ملتهای آسیا و رقابتهای مقدماتی جام جهانی فوتبال شد. امیدوارم در بازیهای آیندهنتایج بهتری کسب کنیم و نمایندگان شایسته ای برای فوتبال عمان باشیم.

XS
SM
MD
LG