لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۷

مک کورمک: آمريکا به سالم بازگرداندن رابرت لوينسون به خانواده اش متعهد است


مک کورمک: آمريکا به سالم بازگرداندن رابرت لوينسون به خانواده اش متعهد است
مک کورمک: آمريکا به سالم بازگرداندن رابرت لوينسون به خانواده اش متعهد است

وزارت امور خارجه آمريکا بار دیگر از دولت ایران خواسته است در مورد یک شهروند آمريکائی که بیش از ۹ ماه پیش در ایران ناپدید شد با مقامات آمريکائی همکاری کند. رابرت لوینسون، مامور بازنشسته اف بی آی، در مارس ۲۰۰۷ برای کار به جزیره کیش سفر کرد. او روز ۷ مارس، پس از ترک هتلی که در آن اقامت داشت، ناپدید شد.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا گفت ایالات متحده به مشخص ساختن محل اقامت لوینسون و بازگرداندن سالم او به خانواده اش متعهد است:
**** ما بار دیگر از ایران می خواهیم تمام اطلاعاتی را که در مورد لوینسون بدست آورده است تقسیم کند، و ما از هر کسی دیگری که ممکن است اطلاعاتی در این باره داشته باشد با ما یا با خانواده لوینسون از طریق وب سایت آنها، به نشانی زير تماس بگیرد:
www.helpboblevinson.com

در دسامبر ۲۰۰۷، همسر و پسر لوینسون در جستجوی او به ایران رفتند. در حالی که مقامات ایران ایمنی خانواده را تضمین کردند، اما در مورد تحقیقات رسمی هیچ اطلاعی در اختیار آنها نگذاشتند. شان مک کورمک گفت ایالات متحده بر این عقیده است که دولت ایران هنوز قادر است با ارائه اطلاعات بیشتر به روشن شدن وضعیت لوینسون کمک کند.

کنگره آمريکا نیز به این ماجرا علاقه نشان داده است. سناتور بیل نلسون اخیرا قطعنامه ای ارئه داد که از دولت آمريکا و متحدانش می خواهد ایران را در این این زمینه، در هر فرصتی و در هر سطحی زیر فشار بگذارند.
سناتور نلسون در سخنانی در مورد قطعنامه، یاد آور شد که محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران، در مصاحبه ای با ان بی سی در ماه ژوئیه، قول داد مقامات ایرانی در تحقیق در باره ناپدید شدن لوینسون با اف بی آی همکاری خواهند کرد.
سناتور نلسون از تهران خواست به تعهد خود عمل کند و با اف بی آی برای بحث در باره هر شاهد و مدرکی که ممکن است کشف کرده باشد تماس بگیرد.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا گفت : خانواده لوینسون و دولت آمريکا همیشه در جستجوی راه هایی هستند تا اطلاعات مهمی را که ممکن است به روشن شدن موضوع کمک کند، بدست آورند.

XS
SM
MD
LG