لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۷

بازگشت رنه هيگوييتا به جهان فوتبال


رنه هيگوييتا دروازه بان مشهور کلمبيايی ، سالها پس از بازنشستگی از فوتبال ، بار ديگر به ميدان بازگشته و در مسابقات فوتبال باشگاههای کلمبيا شرکت می کند. رنه هيگوييتای ٤١ ساله با امضای قراردادی يک ساله با باشگاه دسته دومی ديپورتيو ريونگرو ، از دروازه اين تيم محافظت می کند. اودر اين باره می گويد «از بازگشت دوباره به فوتبال و بازی در کلمبيا بسيار خوشحالم. اميدوارم بتوانم تجربياتم را در اختيار بازيکنان جوان تيم خود قرار دهم.»

رنه هيگوييتا درباره سن بالای خود می گويد «وقتی باريکنان فوتبال به مرز ٣٠ سالگی می رسند، مردم در انتظار بازنشستگی آنها هستند و اين درست نيست. من در ٤٠ سالگی هم از آمادگی مناسبی برخوردارم و مشکلی برای حضور در ميدان ندارم. از تجربيات زيادی برخوردارم و به خوبی از انجام وظايفم بر می آيم.»

رنه هيگوييتا درطول ٢٣ سال بازيگری حرفه ای خود درنقش دروازه بان ، ٤١ گل به ثمر رساند و صحنه های تماشايی و جذابی را خلق کرد. ضربه برگردان او به توپ در سال ١٩٩٥ و درمقابل انگليس به ضربه عقرب معروف شد و از ديدنی ترين صحنه ای جهان فوتبال است. او در رقابتهای دسته دوم باشگاهای کلمبيا ، عملکرد قابل قبولی داشته و گوشه هايی از شگردهای معروفش را در زمينهای فوتبال به نمايش گذاشته ، دريبل مهاجمين حريف ، نواختن ضربات آزاد و حرکات پا به توپ او تماشاگران حاضر در ورزشگاهها را به وجد آورده است. او بيشتر دوران بازيگری خود را در تيم اتلتيکو ناسيونال ، از معروفترين باشگاهای کلمبيا گذراند و افتخارات بسياری را در رده باشگاهی کسب کرد. حضور رنه هيگوييتا در مسابقات دسته دوم باشگاههای کلمبيا شور و هيجان بسياری را در ميان تماشاگران پديد آورده و اين رقابتها با استقبال بيشتری مواجه شده است.

او درباره حضور در تيم ملی کلمبيا می گويد «دعوت دوباره به تيم ملی را با افتخار می پذيرم، هرچند که احتمال آن بسيار کم است.»

XS
SM
MD
LG