لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران مالی یک برنامه ۲۶۰ میلیارد دلاری را پیشنهاد کرده است


در حالی که چشم انداز اقتصادی اروپا تیره تر می شود، کمیسیون اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است از یک مجموعه ۲۶۰ میلیارد دلاری انگیزه اقتصادی پشتیبانی کنند.

خوره مانوئل باروسو، رییس کمیسیون، امروز، چهارشنبه، مجموعه ای از پیشنهادهای جاه طلبانه را در بروکسل اعلام کرد. مجموعه پیشنهادی مدت پرداخت حقوق ایام بیکاری و کمک های دولتی را تمدید خواهد کرد، مالیات ها را کاهش خواهد داد، و ۵/۶ میلیارد دلار به خودرو سازان گرفتار اروپا پرداخت خواهد کرد.

با این حال، باروسو گفت برنامه به نیازهای انفرادی هر یک از کشورهای عضو نیز توجه می کند.

بیشترین مقدار پول،حدود ۲۲۰ میلیارد دلار، از خزانه دولت خواهد آمد، اما باید دید آیا کشورهای عضو هنگام بحث با پیشنهادها در ماه دسامبر با برنامه موافقت خواهند کرد یا نه.

در این میان، گوردون براون نخست وزیر بریتانیا امروز گفت بریتانیا در ماه آوریل میزبانی جلسه گروه بیستگانه کشورهای صنعتی و در حال رشد را برعهده خواهد گرفت. براون گفت باراک اوباما رییس جمهور منتخب آمریکا هم اینک تایید کرده است که در جلسه حضور خواهد یافت.

کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا امروز گفت وضع اقتصاد اروپا بدتر می شود و بحران مالی جهان «هنوز تمام نشده است.»

بانک مرکزی چین امروز گفت در کوشش برای تقویت رشد اقتصاد، نرخهای بهره را برای چهارمین بار از ماه سپتامبر کاهش می دهد.

بریتانیا امروز گزارش داد اقتصاد کشور بین ژوئیه و سپتامبر، برای نخستین بار ظرف ۱۶ سال، یک و نیم درصد کوچک شد، که با کاهش شدید در هزینه های مصرفی مقارن بود.
XS
SM
MD
LG