لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۴

مرتضوی: اعدام برای سه متهم به جاسوسی برای اسراييل


سعيد مرتضوی دادستان کل تهران می گويد برای سه ايرانی متهم به جاسوسی برای سازمان «موساد» اسراييل تقاضای مجازات اعدام خواهد کرد.

رسانه های دولتی ايران به نقل از مرتضوی گزارش می دهند که سه ايرانی متهم، به استخدام سازمان جاسوسی «موساد» اسراييل در آمدند و در تل آويو تحت آموزش قرار گرفتند. مرتضوی می گويد، متهمان، چگونگی استفاده از مواد منفجره، و نيز ترور افراد را در اسراييل فرا گرفتند. مرتضوی می گويد، نفر اولی که به استخدام موساد در آمد، ظاهرا با سپاه پاسداران مرتبط بود و وظيفه داشت اطلاعات نظامی را گرد آوری و گزارش کند. مرتضوی می گويد، مقامات موفق شدند اين شبکه جاسوسی را شش ماه پيش کشف و قبل از آنکه متهمان بتوانند اطلاعاتی به اسراييل مخابره نمايند، متلاشی کردند.

تنش ميان ايران و اسراييل به خصوص در سال ميلادی جاری، به سبب اظهارات رهبران ايران افزايش يافته است. برخی از رهبران ايران خواستار نابودی اسراييل شده اند و اسراييل نيز به نوبه خود عهد کرده است هيچگاه اجازه ندهد ايران به سلاحهای اتمی دست يابد.

اسراييل و کشورهای غربی، ايران را متهم ساخته اند که در خفا در صدد توليد سلاح های اتمی است ولی ايران همواره اين اتهام را رد کرده است. اهود اولمرت نخست وزير اسراييل می گويد بياد ندارد که هيچيک از رهبران آمريکا مانع از استفاده اسراييل از نيروی نظامی عليه ايران شوند، در صورتيکه اسراييل به اين نتيجه رسيده باشد که حفاظت از امنيت اسراييل مستلزم بهره گيری از نيروی نظامی است.

اوايل ماه ميلادی جاری، جمهوری اسلامی ايران يک فروشنده لوازم الکترونيک را به اتهام جاسوسی برای اسراييل اعدام کرد.

XS
SM
MD
LG