لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

چهار دانشجوی متحصن دانشگاه علامه طباطبایی تهران بازداشت شدند


چهار دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه طباطبایی تهران، پس از سه روز تحصن در داخل دانشگاه، بامداد امروز (سه شنبه) توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند. مهدیه گلرو، صادق شجاعی، سعید فیض الله زاده و مجید دری از روز شنبه این هفته در اعتراض به احکام محرومیت از تحصیل خود در مقابل دانشکده ادبیات این دانشگاه دست به تحصن زده بودند.

همسر صادق شجاعی، که دوشنبه شب در محوطه دانشگاه حضور داشت به صدای آمریکا گفت نزدیک به چهل تن از نیروهای حراست دانشگاه ساعت یک و نیم بامداد امروز (سه شنبه) چهار دانشجوی متحصن را به بیرون دانشگاه هدایت کرده و تحویل مأموران انتظامی دادند.

محمد اولیایی فرد وکیل مدافع این دانشجویان نیز به صدای آمریکا گفت این چهار دانشجو پس از بازداشت روانه دادسرای انقلاب شدند و پس از ساعتها بازجویی به زندان اوین انتقال یافتند.

یکی از دانشجویان بازداشتی، مهدیه گلرو، ساعاتی پیش از بازداشت با اشاره به خشونت های صورت گرفته علیه دانشجویان متحصن توسط نیروی های حراست دانشگاه، به صدای آمریکا گفت که آنها در صورت ادامه این خشونتها چه در دانشگاه و چه در زندان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

کمیته انضباطی دانشگاه علامه طباطبایی، مهدیه گلرو، سعید فیض الله زاده و مجید دری را هر کدام به چهار ترم و صادق شجاعی را به سه ترم تعلیق از تحصیل محکوم کرده اند.

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت در این رابطه با انتشار بیانیه ای، با انتقاد از عملکرد صدرالدین شریعتی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی، احکام متعدد تعلیق برای دانشجویان منتقد و اخراج و بازنشسته کردن اجباری اساتید دانشگاه را محصول مدیریت ایشان بر این دانشگاه دانسته است.

XS
SM
MD
LG