لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۶

در آستانه برگزاری دومین مرحله انتخابات در کشمیرهند، پلیس با معترضین درگیر شد


پلیس هند در جریان اعتراض علیه انتخابات در منطقه کشمیر هند، دست کم دو تظاهر کننده را کشت و حداقل بیست نفر را مجروح کرده است.

پلیس امروز، شنبه، در شهر بارامولا در شمال کشمیر به سوی معترضینی که سنگ پرتاب می کردند شلیک کرد. یکی از مقتولین یک پسر نوجوان بود.

پس از مرگ نوجوان، جوانان خشمگین به خیابان ها ریختند، و در حالی که جسد نوجوان را حمل می کردند، شعار می دادند: ما آزادی می خواهیم.

خشونت در شب برگزاری دومین دور رای گیری در ایالت جامو و کشمیر روی می دهد. علیرغم دعوت اوپوزیسیون به تحریم انتخابات، مقامات گفتند شمار شرکت کنندگان در نخستین مرحله رای گیری در روز دوشنبه، نسبتا بالا بود.

هند در کوشش برای متوقف ساختن اعتراض گروه های جدايی خواه، که مسلمانان را به تحریم انتخابات تشویق می کنند، هزاران سرباز به منطقه فرستاده است.

روز جمعه، در جریان زد و خورد بین پلیس و معترضین جدايی خواه در کشمیر هند، دست کم ۱۸ نفر زخمی شدند.

در شهر سرینگر، پلیس برای متفرق ساختن تظاهر کنندگان، که شعار می دادند «ما آزادی می خواهیم»، به گاز اشک آور و باتون متوسل شد. برخی از معترضین به سوی نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند.

جدايی خواهان انتخابات را رد می کنند و با حکومت هند بر کشمیر مخالف هستند. چندین رهبر جدايی خواه برای شرکت در تظاهرات علیه انتخابات دستگیر شده اند.

در ماه های اخیر، کشمیر هند شاهد برخی از بزرگترین اعتراضات از زمان آغاز شورش مسلمانان در سال ۱۹۸۹ بوده است. پلیس در سال جاری، در جریان اعتراضات علیه حکومت هند، نزدیک به ۵۰ تن را کشته است.
XS
SM
MD
LG