لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۲

بزرگ ترین هتل جهان با نام آتلانتیس در دوبی گشایش یافت


اين هتل مجلل و پر زرق و برق که آتلانتيس نام دارد، در جزيره نخل بنا شده است. آتلانتيس نام جزيره ای ذکر شده در برخی اساطير و نيز در آثار افلاطون است که گفته ميشود در ميان اقيانوس آتلانتيک قرار داشته و چندين هزاره پيش در اثر زلزله به قعر آبها فرو رفته است.

دوبی در دهه های اخير يکی از بزرگ ترين و جذاب ترين مراکز جلب جهانگردان خارجی بوده است. امير نشينی که يکی از هفت امير نشين امارات متحده عربی، پنجمين صادر کننده نفت جهان است.

در مراسم گشايش اين هتل در جزيره ای که خود شکل نخل دارد، سُل کرزنر رئيس شرکت بين المللی سُل کرزنر* بر اين عقيده بود که آتلانتيس بايد در يک جزيره بنا ميشد زيرا آتلانتيس در باره اقيانوس است. آتلانتيس در باره ماهی است، در باره افسانه آتلانتيس است و بنا کردن چنين هتلی در اين جزيره يک کار ايده ال است.

وی بر اين باور است که هر چند بنظر نميرسد اکنون زمان مناسبی برای افتتاح يک هتل يک ميليارد و پانصد ميليون دلاری باشد، با اين همه دوبی همچنان با آفتاب درخشان و سرمايه گزاری های کلان، يکی از جذاب ترين مراکز جلب جهانگردان خارجی خواهد بود.

در حالی که روند بازار پر رونق مستغلات در دوبی با توجه به بحران اقتصادی در جهان آرام تر شده است، مدارک بدست آمده توسط خبرگزاری رويترز نشان ميدهد که در صد اشغال اطاق های هتل آتلانتيس بين روز نوزدهم تا بيست و پنجم ماه جاری ميلادی – ماه نوامبر - از حدود ۲۰ در صد به ۸۱ در صد افزايش يافته است.


* Sol KerznerXS
SM
MD
LG