لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۳

گزيده روزنامه های شنبه ١ آذر در ايران


نصب دوربين مدار بسته در مترو تهران

جمهوری اسلامی از نصب دوربين های مداربسته در واگن های متروی تهران خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، محسن هاشمی، مدير عامل متروی تهران دليل اين اقدام را، افزايش شكايات مربوط به «كيف زنی و جيب بری در مترو» و همچنين «حضور متكديان» ذکر کرده است.

سخنان مديرعامل متروی تهران در حمايت از نصب دوربين های مدار بسته در حالی مطرح می شود که به نوشته جمهوری اسلامی، «بيش از يكسال است كه بين ۱۲۰ تا ۱۴۰ مامور» نيروی انتظامی تحت عنوان « پليس مترو» وظيفه كنترل امنيت واگن های مترو را بر عهده دارند.

محسن هاشمی می گويد برای کنترل «تمام واگن ها» دست کم ۷۰۰ نيروی پليس نياز است.

تلاش لاريجانی برای منتفی کردن استيضاح وزير کشاورزی

آفتاب يزد از تلاش های علی لاريجانی ، رييس مجلش شورای اسلامی برای «منتفی شدن» استيضاح وزير کشاورزی دولت محمود احمدی نژاد خبر می دهد.

به نوشته اين روزنامه، سيروس سازدار، از نمايندگان مجلس شورای اسلامی در اين باره می گويد علی لاريجانی هفته آينده با «محمدرضا اسکندری» وزير کشاورزی دولت نهم نشستی «شخصی» خواهد داشت.

به گفته اين نماينده مجلس، در خواست کنندگان برای استيضاح وزير کشاورزی، جلساتی را با وی برگزار کرده اند اما از پاسخ های وی قانع نشده اند و « همچنان بر استيضاح اسکندری اصرار دارند.»

به نوشته آفتاب يزد، قرار بود طرح استيضاح وزير کشاورزی «هفته گذشته» اعلام وصول شود، اما علی لاريجانی از نمايندگان يک هفته فرصت خواسته تا با اسکندی مذاکره کند. «واردات بيش از حد محصولات کشاورزی» از دلايل اصلی طرح استيضاح آقای اسکندری عنوان شده است.

کاهش صادرات دبی به ايران

دنيای اقتصاد می نويسد صادرات امير نشين دبی به ايران در سه ماه اول سال جاری ميلادی، ۱۵/۴ درصد «کاهش» يافته است و به ۱۱/۸ ميليارد درهم رسيد.

کاهش صادرات دبی به ايران در حالی صورت می گيرد که حجم کل صادرات اين امير نشين در همين مدت ۲۵ درصد رشد داشته است.

به نوشته اين روزنامه، کاهش صادرات امير نشين دبی به ايران، هر ماه رو به کاهش است.

کشور بحران زده است

روزنامه کيهان امروز با چاپ سوال و جوابی کوتاه به نقل از صادق زيبا کلام، استاد دانشگاه تهران و تحليل گر مسائل سياسی می نويسد:« كشور در بحران و عقب ماندگی است.» به نوشته کيهان، صادق زيباکلام در خصوص دهمين انتخابات رياست جمهوری و با بحرانی خواندن وضعيت کشور به گزارشگر اين روزنامه می گويد «محمد خاتمی وظيفه شرعی دارد وارد ميدان شود.»

به نوشته کيهان، صادق زيبا کلام « افزايش ۳۰۰ درصدی بودجه جاری و وابستگی به نفت و منزوی شدن در جهان» را از جمله شاخص های بحرانی بودن وضعيت کشور قلمداد می کند.

اين استاد دانشگاه، همچنين درباره تغييرات گسترده مديران در دولت نهم می گويد :«در اين دولت هر مديری كه بله قربان گو نباشد اخراج می شود.»


XS
SM
MD
LG