لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۰

ديدارهای دوستانه فوتبال جهان- شکست تيم ملی آلمان و پيروزی  آرژانتين و مارادونا


ورزشگاه المپيک برلين چهارشنبه شب صحنه شکست تيم ملی فوتبال آلمان بود. تيم ملی آلمان که در سال ٢٠٠١ در همين ورزشگاه با نتيجه ٥ بر يک مغلوب تيم ملی انگليس شده بود در ديداری دوستانه با انگليس دو بر يک شکست خورد. گلهای تيم انگليس را متيو آپسن و کاپيتان جان تری به ثمر رساندند و تک گل تيم آلمان را گلزن تيم باير لورکوزان و بوندسليگا، پاتريک هلمز درون دروازه تيم انگليس قرار دارد. يو اخيم لو و اوليور بيرهوف پيش از اين ديدار، از شکست ٢ بر يک انگليس در بازی دوستانه سال گذشته ياد کردند و ابراز داشتند که اين مسابقه تکرار نتيجه بدست آمده در ورزشگاه ومبلی لندن خواهد بود. اما فابيو کاپلو سرمربی تيم ملی انگليس با کسب اين پيروزی موفق شد بسياری از منتقدان را در خصوص تاکتيکهايش به سکوت وادارد. پس از آنکه تيم ملی انگليس موفق نشد در مسابقات يورو ٢٠٠٨حضوريابد ، با تغييراتی که کاپلو در اين تيم ايجاد نمود ؛به نظر ميرسد بار ديگر بازيکنان اين تيم جانی دوباره يافته اند.

در ديگر ديدارهای دوستانه برگزار شده- تيم ملی فرانسه در استادو فرانس شهر پاريس ميزبان تيم ملی اروگوئه بود. اين ديدار که با نخستين حضور ملی استيو ساويدان سی ساله برای تيم ملی فرانسه همراه بود با نتيجه مساوی بدون گل و توقف تيم ميزبان مقابل اروگوئه همراه شد.

اما آرژانتين با يک گل بر اسکاتلند غلبه کرد. ماردونا در نخستين ديدار خود به عنوان سرمربی جديد تيم ملی فوتبال ارژانتين موفق ظاهر شد. تک گل ديدار آرژانتين - اسکاتلند را ماکسی رودريگز در دقيقه هفتم مسابقه به ثمر رساند. همچنين ديدار تيم قهرمان جهان- ايتاليا با يونان به تساوی ١-١ رسيد. لهستان ٣-٢ ايرلند جنوبی را از پيش رو برداشت و مجارستان ٢-٠ ايرلند شمالی را شکست داد ، ترکيه ٤-٢ از سد اتريش گذشت و سوئيس با يک گل بر فنلاند غلبه کرد. و همچنين تيم ملی هلند که در آيندهوون ميزبان تيم سوئد بود موفق شد ٣-١ بر سوئد فائق آيد.

در اين ديدار روبين فان پرسی دو گل برای تيم ميزبان زد و ديرک کويوت نيز يک گل ديگر برای هلند به ثمر رساند تا هلند به يک برد شيرين دست يابد.تک گل تيم سوئد را کيم کالستروم در دقيقه ٤٩ رقم زد. اما در اين شب ولز ١-٠ دانمارک را از پيش رو برداشت و بوسنی ٤-٣ اسلوونی را مغلوب کرد ، اوکراين با يک گل نروژ را شکست داد و اسپانيا با سه گل بر شيلی غلبه کرد.

در آفريقا کلمبيا ٢-٠ بر نيجريه چيره شد و آفريقای جنوبی ٣-٢ کامرون را از پيش رو برداشت. تيم ملی برزيل هم در بازی با پرتغال موفق شد با نتيجه ٦-٢ ميهمان خود را شکست دهد. اسلواکی نيز چهار بر صفر ليختن اشتاين را مغلوب ساخت و قبرس دو بر يک از سد بلاروس گذشت. مونته نگرو دو بر يک مقدونيه را شکست داد و صربستان با نتيجه شش بر يک بلغارستان را درهم کوبيد. رومانی نيز دو بريک از سد گرجستان گذشت ديدار تيمهای لوکزامبورگ و بلژيک نيز به تساوی يک يک انجاميد .

XS
SM
MD
LG