لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۶

گزارش: لباس تازه اولین شهردار تغییر جنسیت داده شهر سیلورتون در اورگان


امسال در دوران پیش از انتخابات یکی از قول هایی که استو رازموسن به مردم شهرک سیلورتون در ایالت اورگان داد این بود که در صورت انتخاب شدن به عنوان شهردار، او چهره تازه ای به این شهرک کوچک که اغلب ساکنان آن را جنگل بان ها و چوب برهای حرفه ای تشکیل می دهند خواهد داد.

اما مردم شهرک سیلورتون خبر نداشتند که علاوه بر چهره تازه ای از شهر شاهد یک چهره تازه از استو رزموسن هم خواهند بود.

رازموسن، در طول سال ها مدیر تنها سینمای شهرک سیلورتون بوده است. او در سال ۱۹۸۸ به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد و در سال ۱۹۹۰ نیز یک بار دیگر به این مقام دست پیدا کرد و توانست سال ها در خدمت مردم باشد.

اهالی سیلورتون در طول سال ها رفتار گاه عجیب و غریب استو رازموسن را با متانت تحمل کرده اند اما این هنگامی بود که او با کت و شلوارمردانه در جلسات شورای شهر شرکت می کرد. اما رازموسن تازه، علاوه بر عمل پیوند سینه، این روزها خود را «کارلا فانگ» می خواند و بجای شلوار و بلوز گلف، دامن و کفش پاشنه بلند می پوشد و به لبهایش ماتیک می مالد.

مسئله اینجاست که استو رازموسن، چنان شخصیت جالب توجه و دوست داشتنی در این شهر کوچک و آرام است که اهالی به این اعمال او از جمله لباس هایی که او بتازگی می پوشد توجه چندانی ندارند.

در جریان انتخابات امسال، رازموسن توانست به عنوان نخستین شهردار تغییرجنسیت داده آمریکا پیروز شود و این مقام را یک بار دیگر اما این بار به عنوان یک مرد زن شده به دست بیاورد.

مردمی که به رازموسن رای داده اند می گویند او را نه به خاطر شکل و قیافه اش بلکه به خاطر اینکه قول داده است جلوی پیشروی های نابجای توسعه دهندگان در این شهر کوچک و آرام را بگیرد انتخاب کرده اند.

استو رازموسن که ۶۰ سال دارد وشغل اصلی او مهندسی کامپیوتر و نویسندگی است می گوید: «من درهر دو دوره مقام شهرداری شکل و شمایلی کاملا محافظه کارانه داشته ام. اما امروز زیر اسم کارلا فانگ مقالاتم را چاپ می کنم. اما درحقیقت برای مردم شهر من همان استوی قدیمی سیلورتون باقی می مانم. نمی خواهم با یک اسم تازه آنها را گیج کنم.»

استو، در خیابان های شهرک سیلورتون که شباهت زیادی به خیابان های نقاشی های نورمن راکول ترسیم کننده چهره سنتی آمریکا دارد با بلوز یقه بازی به رنگ بنفش و دامن کوتاه مشکی قدم می زند درحالیکه اشعه آفتاب بر روی موهای شرابی رنگش افتاده و ناخن های بلند وقرمز او از دور می درخشد.

مردم هرچند قدم یکبار از او استقبال می کنند و می خواهند که با او دست بدهند و به او تبریک بگویند و از نزدیک آشنا شوند. در انتخابات شهرداری اخیر، استو توانست با ۵۲ درصد از آرای مردم شهر بر رقیب انتخاباتی خود، شهردار کنونی که فقط ۳۲ درصد از آرا را به خود اختصاص داده بود پیروز شود.

رازموسن، در طول چهار سال گذشته به عنوان یکی از اعضای شورای شهر ۹۶۰۰ نفری سیلورتون به خدمت مشغول بوده است در جریان انتخابات قول داده است که امور شهری را به صورتی بگرداند که تمام اهالی شهر بتوانند به راحتی در آن مشارکت داشته باشند. او هم چنین قول داده است که از سرعت ایجاد ساختمان ها و پارک های مصنوعی تازه جلوگیری کند. او هم چنین قرار است تا ساختمان سد قدیمی را به استانداردهای ایمنی تازه ای برساند که بتواند در مقابل زلزله های شدید احتمالی ایستادگی کند.

اهالی شهرک سیلورتون سال هاست که با شرایط جنسیتی استو رازموسن آشنایی دارند که خود را جایی ۲۵ تا ۳۰ درصدی بین زن و مرد می بیند. این مردم با وجود مخالفت برخی رهبران مذهبی در یکی از کلیساهای شهرک سیلورتون ، که دائما همجنسگرایی و رازموسن را هدف مخالفت های خود قرار می دهند او را به همین صورت کنونی بدون هرگونه تعصبی قبول کرده اند.

XS
SM
MD
LG