لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۰

گزارش: فشار کنگره بر امارات برای توقف همکاری با ایران  


کنگره علیرغم اینکه سخت درگیر رسیدگی به مشکلات اقتصادی است اما، تلاش ها برای توقف برنامه غنی سازی اورانیوم ایران را متوقف نکرده است.

ایلیانا راس لتینن، عضو ارشد جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، قطعنامه ای را روز پنج شنبه ارائه کرد که توافقنامه همکاری هسته ای غیرنظامی آمریکا با امارات متحده عربی را به همکاری آن کشور در راستای توقف برنامه ظن برانگیز هسته ای ایران منوط می کند.

راس لتینن، از تنظیم کنندگان قوانین متعدد تحریم ایران، می گوید در سایه کوتاهی امارات در عمل به قطعنامه های شورای امنیت در راستای توقف انتقال محموله های مرتبط با توسعه برنامه هسته ای و نظامی به ایران توافقنامه همکاری هسته ای غیرنظامی با امارات که مخالفان بسیاری در کنگره دارد بلوکه خواهد شد.

قرار است دولت بوش بزودی توافقنامه همکاری هسته ای غیرنظامی با امارات را امضا کند.

راس لتینن قانونگذار کوبایی تبار از ایالت فلوریدا از اعضای متنفذ کنگره در امور خارجی و از حامیان سیاست های پرزیدنت بوش است اما، دولت بوش را به کندی در اعمال فشار علیه ایران متهم می کند.

قطعنامه راس لتینن در صورت تصویب همچنین توافقنامه همکاری آمریکا با امارات را به همکاری کامل امارات با تحریم های جدید بین المللی علیه ایران مشروط می کند.

XS
SM
MD
LG