لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۲

پادشاه اردن از اسراییل خواست به غزه حمله نکند


رادیو اسراییل می گوید ملک عبدالله پادشاه اردن از رهبران اسراییل درخواست کرده است به عملیات نظامی گسترده در نوار غزه دست نزنند.

در گزارش رادیو به نقل از یک مقام ارشد اسراییلی گفته می شود رهبر اردن این درخواست را در جریان یک دیدار محرمانه در امان با اهود اولمرت نخست وزیر و اهود باراک وزیر دفاع اسراییل عنوان کرد.

بنا به گزارش، اولمرت به ملک عبدالله گفت اگر ستیزه گران غزه به پرتاب راکت ادامه دهند، اسراییل نمی تواند ساکت بنشیند.

در این میان، منابع پزشکی فلسطینی می گویند یک انفجار در غزه یک ستیزه گر فلسطینی را کشت. بر خی گزارش های رسانه ها حاکی است گلوله یک تانک اسراییلی یک تفنگچی حماس را در شرق شهر غزه کشت. در یک گزارش دیگر گفته می شود او در انفجار تصادفی کشته شدند.

حوادث ناشی از خشونت های جاری در غزه ، قرارداد شکننده صلح بین اسراییل و حماس را ، که بر نوار غزه مسلط است، متزلزل کرده است.

ستیزه گران فلسطینی در هفته های اخیر ده ها راکت از غزه به جنوب اسراییل پرتاب کرده اند و اسراییل با سخت تر کردن محاصره منطقه پاسخ داده است.

اسراییل روز چهارشنبه گفت مرز با غزه را همچنان بسته نگاه خواهد داشت. سازمان ملل متحد از مقامات اسراییل درخواست کرده است اجازه دهند کمک های نوعدوستانه وارد غزه شود، اما وزیر دفاع گفت پیش از گشوده شدن گذرگاه های مرزی، باید آرامش برقرار شود.

XS
SM
MD
LG