لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۳

پاکستان به حملات موشکی آمریکا اعتراض کرد


مقامات پاکستانی می گویند وزارت امور خارجه سفیر آمریکا در اسلام آباد را فراخوانده و به حملات موشکی هواپیماهای جاسوسی بی سرنشین آمریکا اعتراض کرده است.

روز چهارشنبه، یک حمله موشکی مظنون آمریکا در منطقه ناآرام شمال غربی پاکستان، شش نفر را که گفته می شود ستیزه گر بودند، از جمله احتمالا یک عامل القاعده را کشت.

مقامات محلی می گویند حمله سحرگاهی، یک مخفی گاه ستیزه گران در ناحیه بنّو در استان سرحد شمال غربی را ویران کرد.

ژنرال پرویز کیانی، فرمانده ارتش پاکستان، روز چهارشنبه خواست حملات موشکی هواپیماهای بی سرنشین امریکا بداخل خاک پاکستان متوقف شود.

اسلام آباد گفته است حملات امریکا حاکمیت پاکستان را نقض می کند و حمایت عمومی از کوشش های ضد تروریستی را کاهش می دهد.

حزب افراطی جماعت اسلامی پاکستان تهدید کرده است در صورتی که حملات مرزی متوقف نشود، اعتراضات سراسری گسترده ای برپا خواهد کرد و جاده هایی را که از آنها برای حمل تدارکات برای سربازان امریکا و ناتو در افغانستان استفاده می شود خواهد بست.

در این میان، مقامات پاکستان گفتند نیروهای دولتی حدود 40 جنگجوی اسلامی را در شمال غربی کشور کشته اند.

به گفته آنها، هواپیماهای جنگنده و واحد های توپخانه در روزهای پنجشنبه و چهارشنبه قرار گاه های مظنون طالبان و القاعده در منطقه قبیله ای باجور ، در مرز افغانستان را زیر آتش گرفتند. مقامات می گویند برخی از کشته شدگان اوزبک بودند.

همچنین در باجور در روز پنجشنبه، یک بمب انداز انتحاری به مسجدی که در آن ایلمردان طرفدار دولت نماز می خوانند حمله کرد و حد اقل چهار تن را کشت.

نیروهای پاکستان همچنین در دره سوات، در شمال غربی کشور، با ستیزه گران در نبرد هستند.

XS
SM
MD
LG