لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۶

برگزاری دومين برنامه آموزشی مؤسسه پاکی در لس آنجلس


سازمان غيرانتفاعی آمريکايي-ايرانی مبارزه با سرطان و يا پاکی (١) در سال ٢٠٠٦ ميلادی تأسيس شد. اين سازمان توسط گروهی از ايرانيان شهر لس آنجلس شکل گرفت و دفتر مرکزی آن در بورلی هيلز است. هدف اين سازمان ، افزايش سطح آگاهی و مشارکت آمريکاييان ايرانی تبار در پيشگيری و درمان بيماری سرطان است. پاکی ضمن مبارزه با سرطان ، تلاش می کند تا روح مجروح بيماران را التيام بخشد و اميد به زندگی دوباره را در قلب آنها زنده کند.

دکتر حوری سدلر از بنيانگذاران اين سازمان که خود از نجات يافتگان اين بيماری است و پيشتر به سرطان پستان مبتلا بوده می گويد:

من درزمانی که به سرطان مبتلا بودم ، تصميم گرفتم در صورت غلبه بر بيماری ، برای ايجاد يک سازمان ايرانی مبارزه با سرطان تلاش کنم و تجربيات خود را با ايرانيان سراسر جهان در ميان بگذارم. پاکی سازمانی است برای تمام ايرانيان ، نهادی است برای نسل فردای ايران تا آگاهی و شناخت لازم و کافی را ازاين بيماری داشته باشد. خوشبختانه درصد ايرانيانی که به سرطان مبتلا می شوند نسبت به ساير مردمان جهان کمتر است ولی متأسفانه مرگ و مير ناشی از اين بيمار در ميان ايرانيان از همه بيشتر است.

اين سازمان با حمايت و پشتيبانی گروهی از کارشناسان ، هنرمندان و داوطلبان ايرانی ، با برگزاری برنامه های آموزشی گوناگون ، تلاش می کند تا آگاهيهای مناسبی را در اختيار جامعه ايرانی مقيم آمريکا قرار دهد و از لزوم توجه و حمايت بيشتر از بيماران سرطانی سخن بگويد. دومين کنفرانس آموزشی پاکی با شرکت علاقمندان بسياری در مرکز فرهنگی اسکيربال لس آنجلس برگزار شد. دراين برنامه که با مشارکت دانشجويان و جوانان ايرانی ترتيب يافت ، اطلاعات جامع و کاملی از مراحل گوناگون پيشگيری و درمان سرطان و حمايت از بيماران ارائه شد.

پريناز احسايی از برگزارکنندگان اين گردهمايی می گويد:

اين دومين برنامه آموزشی بنياد پاکی است که در لس آنجلس برگزار شد. در اين برنامه گروهی از پزشکان آمريکايی تازه ترين اطلاعات پزشکی را درباره انواع گوناگون سرطان در اختيار علاقمندان قرار دادند و دکتر آزيتا ساعيان و دکتر گريگوری مورگان که از روانشناسان برجسته لس آنجلس هستند ، درباره حمايت روحی و روانی از بيماران سرطانی سخن گفتند.

در اين برنامه که با پشتيبانی مالی بانک ولز فارگو برگزار شد ، شان توب بازيگرموفق ايرانی تبار ، بعنوان ميهمان ويژه شرکت داشت و به حاضرين خوشامد گفت ، بابک امينی هنرمند برجسته ايرانی هم در بخشی از برنامه به هنرنمايی پرداخت.

پيمان تش سخنگوی سازمان پاکی درباره ترانه پاکی که با حضور گروهی از هنرمندان برجسته ايرانی تهيه شده می گويد :

ترانه پاکی با همکاری ٤٥ هنرمند ايرانی تهيه و توليد شده است و اين چهره های مطرح ، بصورت داوطلبانه در کنار هم قرار گرفتند تا پيام تندرستی و سلامتی پاکی را در جهان فراگير کنند. هدف ما از تهيه اين ترانه جلب توجه جامعه ايرانی و بخصوص جوانها به سرطان و اهميت پيشگيری از اين بيماری است. اين ترانه را رها اعتمادی سروده و بابک امينی آهنگساز و تنظيم کننده آن است . هنرمندانی چون ستار ، مرتضی ، اندی ، شهبال شب پره ، سپيده و عرفان در اجرای آن شرکت داشتند. کارگردانی موزيک ويدئوی اين اثر ترانه را هم گبی ، هنرمند جوان ايرانی بر عهده داشته است.

برای دريافت آگاهيهای بيشتر از فعاليتهای سازمان پاکی ، به تارنمای زير مراجعه کنيد :
www.becancerfree.org

(1) پاکی مخفف Persian American Cancer Institute ميباشد.


XS
SM
MD
LG