لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۱

کاخ سفید توهین مرد شماره ۲ القاعده به اوباما را محکوم کرد


کاخ سفید پیام دومین مقام ارشد القاعده را که شامل یک اهانت نژادی به رییس جمهوری منتخب آمریکا است «نکوهیده و حقارت آمیز» توصیف کرده است.

دینا پرینو، سخنگوی کاخ سفید، امروز، چهارشنبه، گفت نخستین واکنش گروه تروریستی به انتخاب آقای اوباما، یادآور نوع مردمی است که آمریکا با آنها سر و کار دارد.

صدایی که گفته می شود به ایمان الظواهری فرمانده شماره ۲ شبکه تروریستی تعلق دارد، در پیامی درسایت اینترنیتی القاعده، به باراک اوباما با یک واژه نژادی موهن اشاره می کند، و سیاست هایش را به عنوان غیر اسلامی بودن به باد حمله می گیرد.

او می گوید حمایت اوباما از اسراییل خصومتش را نسبت به اسلام تایید می کند. پیام با تصویری از اوباما که هنگام ملاقات با رهبران یهود یک «یاماکا» بر سر گذاشته است همراه است.

ظواهری ادعا می کند که مواضع اوباما با مالکوم ایکس، فعال مقتول آمریکا، مغایر است، و برای اشاره به او از یک عبارت موهن که گروندگان به اسلام به کار می برند استفاده می کند. ظواهری بعربی اوباما را یک «برده خانگی» می نامد، با زیر نویس انگلیسی که آن را «سیاه خانه زاد» ترجمه می کند، عبارتی که برای اشاره به سیاهپوستانی که سفید پوستان به خدمت می گیرند، به کار می رود.

ظواهری همچنین به دیگر آمریکايیان آفریقایی تبار برجسته، کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه و ژنرال کاولین پاول اهانت می کند.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیام ظواهری را «مشمئز کننده و نکوهیده» نامید. تیم انتقالی باراک اوباما هنوز واکنشی نشان نداده است.

ظواهری در این حمله شخصی همچنین اوباما را بدلیل پشت کردن به ریشه های اسلامی خود ملامت می کند، و می گوید او «شایستگی» ندارد.

ظواهری همچنین می گوید طرح رییس جمهوری منتخب برای تقویت حضور نظامی آمریکا در افغانستان، محکوم به شکست است.

اوباما گفته است تمرکز ارتش آمریکا را به افغانستان بازخواهد گرداند و پس از آنچه او آن را «سرگیجه در عراق» نامیده است، با القاعده خواهد جنگید.

پنتاگون هم اینک کاهش سربازان در عراق را بررسی می کند و بر آن است نیروهای مستقر در افغانستان را، که در آنجا جملات شورشیان رو به افزایش بوده است، تقویت کند.

ظواهری می گوید اوباما باید مراقب باشد که «سگ های افغانستان گوشت سربازان آمریکايی را لذیذ یافته اند، بنابراین هزاران هزار نفر دیگر از آنها را بفرستید.»

ظواهری به یک حمله هوائی مشخص آمریکا در افغانستان در ۵ نوامبر اشاره می کند، و نشان می دهد پیام پس از انتخاب آقای اوباما ضبط شد.
XS
SM
MD
LG