لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۴

قويترين مردان جهان، كريكت نوجوانان، المپياد بين المللی شطرنج، وزنه برداری جوانان


قويترين مردان جهان در تهران

مسابقات بين المللی قويترين مردان جهان از فردا، چهارشنبه در تهران آغاز ميشود. در اين رقابتها که تهران برای نخستين بارميزبان آن است- ٨ شركت كننده خارجی و ٤ ورزشكار ايرانی در روزهای ٢٩ و ٣٠ آبان ، در سالن ١٢ هزار نفری آزادی تهران به رقابت ميپردازند.اين رقابتها در ٧ بخش استاندارد برگزار ميشود و گوی های سنگی پنج گانه ، اطلس استونز- يا حمل نقشه تهران ، حمل چمدان ، كُنده فلزی ، تراک پول يا كشيدن خودرو و سرشانه تك از پشت، مواد مختلف اين مسابقات هستند.رضا قَرَايی ، روح الله داداشی ، نَقدعلی اسماعيلی و محمد محمدی، نمايندگان ايران در اين دوره از مسابقات خواهند بود.

ژيمناستيک قهرمانی آسيا

در رقابتهای ژيمناستيک قهرمانی آسيا ، که در دوحه قطر برگزار ميشود، شب گذشته ؛ دوشنبه ، محمد رمضانپور از تيم ملی ايران در وسيله خرک حلقه در جايگاه هفتم ايستاد و هادی خناری نژاد ديگر نماينده ايران در وسيله دارحلقه به مقام هشتمی رسيد. گفتنی است تيم ژيمناستيک چين در اين دوره رقابتهای ژيمناستيک قهرمانی آسيا شرکت نکرده است.

كريكت نوجوانان قهرمانی آسيا

تيم كريكت نوجوانان ايران در نخستين ديدار خود در مسابقات قهرمانی آسيا در برابرتيم ميانمار با نتيجه ٢٠٤ به ١٠٧ به پيروزی رسيد. تيم كريكت رده سنی كمتر از ١٧ سال ايران در مسابقات قهرمانی آسيا که در شهر چيانگ مای تايلند برگزار ميشود در گروه دوم با تيمهای ميانمار ، يمن و افغانستان همگروه است و در گروه يک نيز تيمهای تايلند ، مالديو و چين حضور دارند.تيم برتر هر گروه به ديدار نهايی راه خواهد يافت.

المپياد بين المللی شطرنج

يک پيروزی و يک شکست حاصل تلاش تيم شطرنج ايران درالمپياد بين المللی شطرنج بود.دردور پنجم اين رقابتها که در درسدن آلمان برگزار ميشود ، تيم ملی شطرنج زنان ايران با نتيجه 4 به صفر برتيم يمن چيره شد.اما در بخش آزاد، تيم مردان ايران در برابرفيليپين نتيجه را واگذار کرد.

تيمهای ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان ايران

رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسيا، از ٨ آذرماه به مدت ١٠ روز در شهر جوئنجو کره جنوبی با حضور اعضای تيمهای ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان ايران برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG