لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۴

فرمانده شماره ۲ القاعده: حمایت اوباما از اسراییل خصومت او را نسبت به اسلام تایید می کند


نخستین واکنش گروه تروریستی القاعده به انتخاب باراک اوباما به عنوان رییس جمهوری آمریکا، به او با یک واژه نژادی موهن اشاره می کند، و سیاست هایش را به عنوان غیر اسلامی به باد حمله می گیرد.

صدایی که گفته می شود به ایمان الظواهری فرمانده شماره ۲ شبکه تروریستی تعلق دارد، در پیامی درسایت اینترنیتی القاعده می گوید: حمایت اوباما از اسراییل خصومت او را نسبت به اسلام تایید می کند. درسایت تصویری از اوباما که هنگام ملاقات با رهبران یهود یک «یاماکا» بر سر گذاشته است دیده می شود.

ظواهری ادعا می کند که مواضع اوباما با مالکوم ایکس، فعال مقتول آمریکا، مغایر است، و برای اشاره به او از یک عبارت موهن که گروندگان به اسلام به کار می برند استفاده می کند. ظواهری به عربی اوباما را یک «برده خانگی» می نامد، با زیر نویس انگلیسی که آن را «سیاه خانه زاد» ترجمه می کند، عبارتی که برای اشاره به سیاهپوستانی که سفید پوستان به خدمت می گیرند، به کار می رود.

ظواهری همچنین به دیگر آمریکايیان آفریقایی تبار برجسته، کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه و ژنرال کاولین پاول اهانت می کند.

شان مک کورمک سحنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیام ظواهری را »مشمئز کننده و قابل نکوهش» نامید. تیم انتقالی باراک اوباما هنوز واکنشی نشان نداده است.

ظواهری در این حمله شخصی همچنین اوباما را به دلیل پشت کردن به ریشه های اسلامی خود ملامت می کند، و می گوید او «شایستگی» ندارد.

ظواهری همچنین می گوید طرح رییس جمهوری منتخب برای تقویت حضور نظامی آمریکا در افغانستان، محکوم به شکست است.

اوباما گفته است تمرکز ارتش آمریکا را به افغانستان بازخواهد گرداند و پس از آنچه او آن را «سرگیجه در عراق» نامیده است، با القاعده خواهد جنگید.

پنتاگون هم اینک کاهش سربازان در عراق را بررسی می کند و بر آن است نیروهای مستقر در افغانستان را، که در آنجا جملات شورشیان رو به افزایش بوده است، تقویت کند.

ظواهری می گوید اوباما باید مراقب باشد که «سگ های افغانستان گوشت سربازان آمریکايی را لذیذ یافته اند، بنابراین هزاران هزار نفر دیگر از آنها را بفرستید.»

ظواهری به یک حمله هوايی مشخص آمریکا در افغانستان در 5 نوامبر اشاره می کند، و نشان می دهد پیام پس از انتخاب آقای اوباما ضبط شد.

XS
SM
MD
LG