لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

اتومبيل سازان آمريکا از کنگره درخواست ٢٥ ميليارد دلار کمک کردند


روز سه شنبه مديران ارشد شرکت های اتومبيل سازی آمريکا در برابر کنگره حضور به هم رسانيده و برای صنعت بيمار اتومبيل سازی آمريکا درخواست کمک کردند.

مديران عامل جنرال موتورز، فورد و کرايسلر، همراه با رئيس اتحاديه کارگران اتومبيل سازی، در مقابل کميته بررسی وضعيت صنعت اتومبيل سازی مجلس سنا شهادت دادند.

اعضای وابسته به حزب دمکرات در کنگره از طرح ۲۵ ميليارد دلاری کمک به شرکت های اتومبيل سازی حمايت می کنند. اما دولت پرزيدنت بوش می گويد اين اشتباه است که به سازندگان اتومبيل، بدون وادار کردنشان به بازسازی صنعت و رقابتی شدن، کمک شود.

دولت پرزيدنت بوش، بجای طرح مورد حمايت دمکرات ها، از سازندگان اتومبيل می خواهد با استفاده از وام تصويب شده توسط وزارت انرژی آمريکا به امور مالی خود سروسامان بدهند. هدف از اين وام ۲۵ ميليارد دلاری دادن کمک به سازندگان اتومبيل است تا تکنولوژی خود را به روز کرده و به توليد وسايل نقليه کم مصرف بپردازند.

اتومبيل سازی قسمت کليدی بخش توليدات صنعتی اقتصاد ايالات متحده را دربر می گيرد و تقريباً يک پنجم اقتصاد آمريکا را تشکيل می دهد. صنعت اتومبيل سازی از افزايش بهای سوخت و انقباض اقتصادی شديدا لطمه ديده است.

XS
SM
MD
LG