لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۳

رقابت های ورزشکاران ايران در ژيمناستيک، ،کاراته، کوراش و ووشوی


ايران به مقام پنجمی مسابقات ژيمناستيک قهرمانی آسيا دست يافت

دررقابتهای قهرمانی آسيا که با حضور٢٠ تيم در دوحه قطربرگزارشد ، در پايان رقابتهای تيمي، ايران برای نخستين بار جزو پنج تيم برتر قرارگرفت. تيم های ژاپن ، کره جنوبی ، کره شمالی و قزاقستان اول تا چهارم شدند. ياداور ميشود تيم ملی ژيمناستيک ايران در سالهای گذشته يک مقام نهمی در بازيهای آسيايی دوحه و يک عنوان نهمی در مسابقات آسيايی هند کسب کرده بود.

بدترين نتيجه ی کاراته ايران

تيم ملی کاراته ايران در مسابقات کاراته قهرمانی جهان تنها به يک مدال برنزرسيد.

در ١٩مين دوره مسابقات جهانی درتوکيو، تيم ايران با مدال برنزحسين روحانی در وزن منهای ٦٠ کيلوگرم کوميته انفرادی به کار خود پايان داد. در اين مسابقات که با قهرمانی ژاپن خاتمه يافت، تيم ايران با کسب مقام بيستم ، بدترين نتيجه ی کاراته ايران را کسب کرد.

کوراش قهرمانی جوانان جهان

در رقابتهای کوراش قهرمانی جوانان جهان که در ترکيه در حال برگزاريست جواد محبوب در وزن منهای ٨١ کيلوگرم به مقام سوم رسيد. درادامه اين مسابقات که از خانواده ی جُودو بشمار ميرود، فردا مهدی قلی پور ، محمد آبرومندی و مجتبی نجفی در وزن های منهای ٦٠ ، ٦٦ و ٧٣ کيلوگرم به ميدان می روند.

قهرمانی ايران در نخستين دوره مسابقات ووشوی غرب آسيا


تيم ووشوی ايران عنوان قهرمانی نخستين دوره مسابقات ووشوی غرب آسيا را کسب کرد. در اين رقابتها كه در بندرعباس برگزارشد پس ازايران كه در مجموع رقابتهای تالو و سانشو با١١ نشان طلا و نقره بر سكوی قهرمانی ايستاد ، تيمهای لبنان ، سوريه و اردن در مكانهای دوم تا چهارم قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG