لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۵

حمله هوايی روز یکشنبه اسرايیل به نوار غزه ۴ ستیزه جوی فلسطینی را کشت


حمله هوايی روز یکشنبه اسرايیل به نوار غزه، ۴ ستیزه جوی فلسطینی را که در حال پرتاب خمپاره به خاک اسرايیل بودند کشت. حمله هوايی به نوارغزه ساعتی پس از آن صورت گرفت که ستیزه جویانِ فلسطینی ۳ موشک به خاک اسرايیل پرتاب کردند. یکی از این موشکها به شهر سدروت، در جنوب اسرايیل اصابت کرد. در این حمله یک نفر زخمی شد.

اهود اولمرت، کفیل نخست وزیری اسرايیل روز شنبه از مسئولان امنیت اسرايیل خواست برای حمله به آنچه که رژیم تروریستی حماس در غزه خواند، طرح هايی تهیه کنند. اما هم آقای اولمرت و هم اهود باراک، وزیر دفاع اسرايیل، راه را برای از سرگیری مذاکرات آتش بس، که با میانجیگری مصر انجام می گیرد، باز گذاشته اند.

خشونتهای هفته های اخیر آتش بس ۵ ماهه را عملا شکسته است. از ۱۲ روز پیش که درگیری بین نیروهای اسرايیلی و ستیزه جویان نوار غزه آغاز شد، اسرايیل گذرگاههای مرزی با نوار غزه را بسته است. اهود باراک امروز، دوشنبه، گفت با توجه به ادامه حمله ها از نوار غزه، گذرگاههای مرزی بسته خواهد ماند.

سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا از اسرايیل خواسته اند محاصره نوار غزه را تعدیل کند. بسته بودن گذرگاههای مرزی سبب کمبود سوخت و مواد خوراکی در نوار غزه شده است.

XS
SM
MD
LG