لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

اوباما از مقام خود در مجلس سنا کناره گیری کرد


باراک اوباما، رییس جمهور برگزیده ایالات متحده، در حالی که خود را آماده ورود به کاخ سفید در ماه ژانویه می کند، امروز یکشنبه به طور رسمی از مقام خود در سنای آمریکا کناره گیری و از مردم حوزه انتخابیه اش در ایالت ایلینویز به دلیل حمایت هایشان قدردانی کرد.

اوباما در نامه ای که امروز، در روزنامه های ایلینویز انتشار یافت در قدردانی از ساکنان آن ایالت و درخواست برای دعا و ادامه حمایتشان به نقل قولی از آبراهام لینکلن، که او نیز ساکن ایلینویز بود، اشاره کرد.

اوباما در نامه خود گفته است در حالی که بیش از دو دهه از ورود او به ایلینویز می گذرد، خدمت به مردم این ایالت در سنای آمریکا «یکی از بزرگترین افتخارات و امتیازات» زندگی اش محسوب می شود.

معلوم نیست فرماندار ایلینویز، که یک دموکرات است، چه کسی را به عنوان جانشین باراک اوباما در سنا بر می گزیند تا دوره مسئولیت اوباما را که در سال ۲۰۱۰ به پایان می رسد، کامل کند.

در رویدادی دیگر، قرار است اظهارات رییس جمهور منتخب آمریکا در گفت وگو با برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه سی. بی. اس اواخر امروز پخش شود. آقای اوباما گفته است امید دارد که پرزیدنت بوش و قانونگذاران طرحی را به منظور توسعه «یک صنعت بادوام خودرو» تدوین کنند.

دموکرات های کنگره در حال بررسی اعطای یک وام ۲۵ میلیارد دلاری به خودروسازان آمریکایی هستند.
XS
SM
MD
LG