لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۵

شهردار لوس آنجلس: آتش سوزی شبکه برق شهر را تهدید می کند


در جنوب ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا، در حالی که شعله های آتش از میان مناطق مسکونی زبانه می کشد، مقامات امروز شنبه به هزاران نفر دستور دادند خانه هایشان را تخلیه کنند.

در لوس آنجلس، آتش که به سرعت حرکت می کند، و بادهايی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت به آن دامن می زند، محله ای را فرا گرفت و برای مدت کوتاهی بیمارستان اولیو ویو، وابسته به دانشگاه یو سی ال ا، را محاصره کرد و آن را در خاموشی فرو برد.

آتش نشانان به نبرد با حریق، که نخست جمعه شب به راه افتاد، ادامه می دهند. اداره آتش نشانی می گوید آتش حداقل یک هزار ساختمان را تهدید می کند، و دست کم یک نفر به شدت مجروح شده است.

آتش همچنین در ناحیه مونتسیتو، در سانتا باربارا محل سکونت هنرپیشگان و شخصیت های معروف، زبانه می کشد. از هنگام آغاز آتش سوزی در شامگاه پنجشنبه، تا کنون بیش از پنج هزار خانه تخلیه شده اند.

در آنجا آتش بیش از ۱۱۰ باب خانه را، که بسیاری از آنها ساختمان های بسیار بزرگ و باشکوه بودند، منهدم کرده است. دست کم ۱۳ نفر زخمی شده اند.

هنرپیشگان و شخصیت های تلویزیونی از جمله اوپرا وینفری و راب لو، از جمله کسانی بودند که از خانه هایشان گریختند. کریستوفر لوید، که به دلیل ایفای نقش در سلسله فیلمهای «بازگشت به آینده» مشهور است، خانه اش را از دست داد.

مقامات در باره علت هر دو حریق تحقیق می کنند.

شهر دار لوس آنجلس می گوید آتش نیروگاه های شهر را تهدید می کند. او روز شنبه گفت مسئولان ممکن است برای کاهش فشار، جریان برق را در برخی از مناطق قطع کنند و از مردم خواست برای پرهیز از خاموشی در مصرف برق صرفه جويی کنند.
XS
SM
MD
LG