لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۷

گزيده ای از روزنامه های شنبه ٢٥ آبان در ايران


فقط گفتگو

اعتماد ملی با اشاره به گزارش گروهی از کارشناسان آمريکايی که دولت آينده آمريکا را به انجام گفتگوی مستقيم با جمهوری اسلامی تشويق کرده می نويسد:« گزارش اين كارشناسان كه قرار است طی كنفرانسی تحت عنوان آينده سياستهای آمريكا در قبال ايران ارائه شود حاكی از آن است كه دو سياست تحريم اقتصادی و تهديد نظامی ايران هرگز به نتيجه نميرسد، تهديدهای كنونی ايران را نميترساند و نظام كنونی در تهران نيز در خطری قريبالوقوع قرار ندارد چرا كه ملت ايران نتايج سياست تغيير رژيم را كه آمريكا در عراق و افغانستان اعمال كرده است، به چشم خود ميبيند.»

به نوشته اين روزنامه، در جمع تدوين كنندگان اين گزارش چهره هايی چون گری ج. سيك پژوهشگر دانشگاه كلمبيا، توماس پيكرينگ و جيمز اف. دابينز از كاركنان سابق وزارت خارجه و سفرای پيشين ايالات متحده و ١٧ كارشناس ديگر به چشم می خورند.

انتقاد از حضور همزمان ايران و اسرائيل در اجلاس «گفت وگوی اديان»

سرمايه با اشاره به کنفرانس اديان که هفته گذشته در نيويورک برگزار شد، از انتقاد «آيت الله همدانی» از مراجع تقليد قم نسبت به حضور همزمان نمايندگان جمهوری اسلامی و اسراييل در اين کنفرانس خبر داد. به گزارش سرمايه: «حضور نماينده دائم جمهوری اسلامی ايران در سازمان ملل متحد، زمانی که رئيس دولت اسرائيل نيز در آن حضور داشته و به سخنرانی پرداخت با اعتراض يکی از مراجع قم مواجه شد.»

محمد خزايی سفير و نماينده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل، و شيمون پرز، رييس جمهوری اسراييل در اين کنفرانس حضور داشتند.

طرح ساماندهی «اخلاقی» سواحل دريا

روزنامه اعتماد، در صفحه نخست خود به انتشار پيشنهاد محمود احمدی نژاد برای «اخلاقی کردن سواحل دريا» پرداخت و نوشت: «محمود احمدی نژاد از بررسی طرحی در هيات دولت خبر داد که در صورت تصويب، سواحل دريا از نظر اخلاقی ساماندهی خواهد شد.»

رييس جمهوری اسلامی که در راستای «دومين دور از سفرهای استانی» از روز چهارشنبه در مازندران به سر می برد ضمن اعلام اين خبر در جلسه هيات دولت با «خانواده های شهدا و ايثارگران ديدار و در جمع طلاب و روحانيون اين استان سخنرانی کرد.»

به نوشته اعتماد، احمدی نژاد گفت:« قرار شد روی يک طرح مستقل برای ساماندهی سواحل دريا که هم از نظر ايمنی و هم اخلاقی مناسب باشد، از سال آينده کار شود.»

مشايی باز خبر ساز شد

انتشار خبری مبنی بر اينکه در همايشی که سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری، به رياست اسفنديار رحيم مشايی برگزار کرده، و در آن، قرآن توسط عده يی از بانوان دف به دست، به دست قاری آن رسيده و به همان صورت نيز از وی گرفته شده، اعتراض محافل مذهبی را در ايران بر انگيخت و دوباره نامه مشايی را در رسانه ها مطرح کرد.

روزنامه رسالت در اين باره به نقل از آيت الله مکارم شيرازی می نويسد:« اگر اين كار زمان شاه انجام می گرفت، داد همه بلند می شد.»

اين مرجع تقليد اضافه کرده است: «غيرت اسلامی، اجازه نميدهد در برابر چنين كارهايی ساكت بنشينيم و بايد ضمن شناسايی عوامل اين كار، در برابر آن موضع گرفت و اعلام بيزاری جست. اين مرجع تقليد افزود: ما به وظيفه خود عمل ميكنيم و كاری به خوش آمدن يا نيامدن كسی نداريم»
XS
SM
MD
LG