لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۸

رکود اقتصاد آلمان


در یک گزارش دولت آلمان گفته می شود سومین اقتصاد بزرگ جهان گرفتار رکود شده است. گزارش ، که روز پنجشنبه منتشر شد، حاکی است اقتصاد آلمان در سه ماهه سوم سال ۲۰۰٨، برای دومین سه ماهه پیاپی، نیم درصد تنزل یافت . کاهش صادرات مسئول این تنزل شناخته می شود.

گزارش جداگانه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه پیش بینی می کند که در سال آینده فعالیت اقتصادی در کشورهایی که از یورو استفاده می کنند نیم درصد و در امریکا نه دهم درصد کاهش خواهد یافت.

واشنگتن سعی کرده است با یک برنامه ۷۰۰ میلیارد دلاری نجات موسسات مالی، اقتصاد امریکا را تقویت کند. روز چهارشنبه، هنری پالسون وزیر خزانه داری ایالات متحده گفت او برای کمک به نهادهای مالی که برای کارهایی مانند پرداخت هزینه های کالج یا خرید اتومبیل ، به مصرف کنندگان اعتبار می دهند، راه هایی را بررسی می کند. این اقدام تمرکزی جدید بر طرحی است که نخست برای خرید نهادهای سرمایه گذاری گرفتار ارائه شد.

بحران مالی در راس دستور کار جلسه رهبران بیست کشور بزرگ صنعتی و کشورهای در حال رشد در واشنگتن در روز شنبه قرار خواهد داشت.

در این میان، وضع بازارهای بورس جهان در روز پنحشنبه متفاوت بود. بازارهای اصلی در توکیو و هنگ کنگ بیش از ٥ درصد تنزل کردند. قیمت های سهام در اروپا در معاملات نیم روز متفاوت بود، در حالی که شاخص های سهام در آمریکا، هنگام گشایش بازارها در نیویورک، افزایش هایی را نشان دادند.XS
SM
MD
LG