لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۸

اسراییل ارسال سوخت به نوار غزه را از سر گرفت


اسراییل ارسال محموله های سوخت به نوار غزه را از سرگرفته است. این اقدام یک هفته پس از آن صورت می گیرد که قطع ارسال سوخت خاموشی هایی را در سراسر سرزمین فلسطینی موجب شد.

مقامات می گویند نفتکش ها امروز سه شنبه از منطقه زیر کنترل حماس عبور کردند. روز دوشنبه تنها نیروگاه غزه به دلیل نبود سوخت بسته شد.

اسراییل ارسال سوخت را در پاسخ به حملات راکتی ستیره گران فلسطینی، که از حمله هوايی مرگبار اسراییل به خشم آمده بودند، متوقف کرده بود.

مقامات اسراییل می گویند مرز بسته باقی خواهد ماند.

یک آژانس امداد سازمان ملل متحد روز سه شنبه هشدار داد که اگر مرز باز نشود، ناچار خواهد بود تحویل غذا به ساکنان غزه را روز جمعه متوقف کند.

آژانس، که برای حدود ۷۵۰ هزار نفر غذا فراهم می آورد، می گوید موجودی گوشت، روغن، شیر خشک و غلات در انبارهای آن تمام می شود.

اسراییل مرز با غزه را سال پیش، پس از آن که حماس آن را از کنترل جنبش فتح به رهبری محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی خارج کرد، بست.

گروهی از قانونگزاران اروپایی از اتحادیه اروپا خواستند اسراییل را برای پایان دادن به محاصره غزه زیر فشار بگذارد.

لرد نظیر احمد، قانونگزار بریتانیايی ، که از سوی گروه سخن می گفت، نسبت به رفاه یک میلیون و پانصد هزار نفر ساکنان غزه ابراز نگرانی کرد.

احمد از جمله ۱۱ قانونگزار از بریتانیا، ایرلند، سویس، و ایتالیا هست که هفته پیش برای نشان دادن همبستگی با فلسطینیان و تحویل دارو با قایق به غزه رفتند.

XS
SM
MD
LG