لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۷

دست کم ٣١ نفر در بمب گذاری های دو روز گذشته در بغداد کشته شدند


امروز سه شنبه ۳ نفر در دو بمب گذاری کنار جاده در بغداد کشته و دستکم ١٤ نفر زخمی شدند.

روز دوشنبه نيز مقامات پليس اعلام کردند دو ماشينی که در آن ها بمب کار گذاشته شده بود در وسط جمعيتی از غير نظاميان منفجر شدند، و در حاليکه پليس سرگرم کمک به مجروحين بود يک بمب گذار انتحاری خود را منفجر کرد.

مقامات می گويند سه بمب گذاری روز دوشنبه دست کم ۲۸ نفر را کشت و نزديک به ۷۰ نفر را زخمی کرد. اين کشنده ترين حمله در ماه های اخيردر بغداد بوده است.

هنوز کسی مسئوليت اين بمب گذاری ها را بر عهده نگرفته است. اما حملات عليه غير نظاميان از زمانی که شورشيان القاعده از مناطق تحت نفوذ خود رانده شده اند، افزايش يافته است.

اين حمله ها که در يکی از خيابانهای شلوغ و دارای مغازه ها و رستورانهای متعدد است صورت گرفت وهمچنين به يک اتوبوس مدرسه دخترانه خسارت وارد کرد.

همچنين امروز به گفته پليس انفجار يک بمب گذارانتحاری زن به منطقه به پست ايست بازرسی امنيتی در مرکز دياله، بعقوبه،۴ نفر را کشته و ۱۴ نفر را زخمی کرد.

شبه نظاميان به طور روز افزون استفاده از بمب گذاران زن را به دليل اينکه آنها کمتر مورد بازرسی قرار می گيرند افزايش داده اند.

مقامات می گويند آسيب پذيری زنان، که برخی از آنها در سنين نوجوانی هستند، در برابر عضوگيری بيشتر است، زيرا شورشيان از حس انتقامجويی آنها بخاطر مرگ وابستگان زن استفاده می کنند. خبرگزاری رويتر به نقل از پليس می گويد بمب گذار امروز ۱۳ سال داشت.

ديروز، دو بمب در عراق دست کم ۷ نفر را از بين برد و ۲۰ نفر زخمی بر جا گذاشت.

در مرگبارترين آن حمله ها، انفجاری در بازار شهر خليس در ايالت دياله، ۴ نفر را کشت. به گفته مقامات شهردار شهرهدف آن انفجار بوده است.

XS
SM
MD
LG