لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۱

برزيل ميزبان اجلاس گروه ۲۰ در آن کشور است


برزيل ميزبان اجلاس وزيران امور خارجه و روسای بانکهای مرکزی ۲۰ کشور بزرگ صنعتی جهان، موسوم به گروه ۲۰، در شهر سائوپائولو آن کشور است. در مراسم افتتاح اين اجلاس رييس جمهوری برزيل از كشورهای ثروتمند خواست در اتخاذ استراتژی های مالی مسئوليت پذير باشند، شفاف عمل كنند و پيامدهای مخاطره آميز سياست های خود را به کشورهای ديگر منتقل نکنند.

رابرت زوليک، رييس بانک جهانی، که در حاشيه اجلاس سخن می گفت اظهار داشت با توجه به آنکه کشورهای درحال رشد توانسته اند نقش و موضع قوی تری را در اقتصاد جهانی به عهده بگيرند، اين امر تغييرات عمده را در تشکيلات سازمانی کشورهای بزرگ صنعتی جهان، موسوم به گروه ۷، به وجود خواهد آورد. او گفت چين، روسيه، برزيل، و هند نيز ممکن است به عضويت گروه هفت درآيند.

رييس بانک جهانی گفت ايجاد استراتژی مشترک در بازسازی سيستمهای مالی قبل از اجلاس پانزدهم ماه نوامبر(۲۵ آبان) گروه بيست در واشنگتن و پيدا کردن راه حلی جهانی برای مقابله با بحرانهای مالی جهان در صدر موضوعات مورد بحث اجلاس بود.

او گفت شرکت کنندگان همچنين برای مقابله با رکود مبادلات تجاری در سال آينده، که به اعتقاد وی از سال ۱۹۸۲ بی سابقه خواهد بود، خواستار افزايش هزينه های دولتهای شرکت کننده شدند.

XS
SM
MD
LG