لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۴

پرزيدنت بوش و اوباما امروز دوشنبه برای تبادل نظر در باره انتقال قدرت ملاقات ميکنند


پرزيدنت بوش و اوباما رئيس جمهوری منتخب آمريکا قرار است روز دوشنبه برای تبادل نظر در باره انتقال قدرت ملاقات کنند. آقای اوباما روزشنبه با ايراد پيام راديوئی هفتگی حزب دمکرات گفت دولت وی بلافاصله پس از مراسم تحليف روز بيستم ژانويه اقدامات رونق بخشيدن به اقتصاد را شروع خواهد کرد. وی قول داد در مورد برنامه ای که به خانواده های طبقه متوسط کمک کند سرعت عمل بخرج دهد.

جان پادستا مشاور ارشد باراک اوباما رئيس جمهوری منتخب آمريکا ميگويد دولت آتی برای مقابله با مسائلی اقتصادی و امنيتی که کشور با آنها روبروست، بسيار سريع وارد عمل ميشود.

آقای پادستا که رئيس تيم آقای اوباما برای انتقال قدرت است روز يکشنبه به شبکه خبری تلويزيون آمريکائی فاکس گفت نخستين اولويت رئيس جمهوری منتخب پيشبرد برنامه ای برای رونق بخشيدن به اقتصاد آمريکاست. با اينحال وی گفت اين با پرزيدنت بوش است که به پيشبرد چنين برنامه ای کمک کند.

رئيس جمهوری منتخب گفت به اعتقاد او پرزيدنت بوش و نمايندگان کنگره از شدت دشواريهای اقتصادی با خبرند و ميخواهند اقدامات لازم را برای بهتر کردن اوضاع انجام دهند، و وی با روحيه همکاری دو حزبی به کاخ سفيد ميرود.

آقای اوباما هشدار داد که راههائی دشوار بايد انتخاب شود، اما گفت آمريکا موفق خواهد شد اگر همه تضادهای حزبی را کنار بگذارند و در چارچوب يک ملت همکاری کنند.

XS
SM
MD
LG