لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۱

ارتش آمریکا: یک رهبر ارشد القاعده در عراق کشته شد


پلیس عراق می گوید در یک حمله انتحاری به یک پست بازرسی پلیس در شهر رمادی، هشت تن کشته شده اند.

به گفته منابع امنیتی، روز شنبه یک بمب گذار انتحاری اتومبیل حاوی مواد منفجره را به پست بازرسی کوبید. در این حادثه دست کم ۹ نفر، که اکثرا پلیس هستند نیز مجروح شدند.

رمادی قرارگاه سابق شورشیان سنی در استان انبار در غرب عراق است که، با پیوستن قبایل محلی به نیروهای زیر فرمان آمریکا، شاهد کاهش شدید خشونت در سال گذشته بوده است.

در همین حال در بغداد، پلیس می گوید در انفجار یک بمب کنار جاده ای یک تن جان سپرد و هفت نفر مجروح شدند.

در خبری دیگر، ارتش آمریکا گفت نیروهای ائتلاف در جریان عملیاتی در روز های شنبه و جمعه، ۲۲ عضو مظنون و وابسته به القاعده در عراق را دستیگر کردند.

ارتش گفت این عملیات در اطراف بغداد، تکریت، کرکوک و موصل صورت گرفت.

روز جمعه، ارتش آمریکا گفت یک رهبر ارشد القاعده در عراق، به نام ابو غزوان، در عملیات اسلحه زدايی در شمال بغداد، در ناحیه طارمیه، کشته شد.

ارتش گفت عملیات بوسیله نیروهای امنیتی عراق، با پشتیبانی ائتلاف، و گروه های شبه نظامی پسران عراق یا شوراهای بیداری انجام گرفت. اعضای این گروه ها اکثرا شورشیان سابق هستند که اینک در نبرد با القاعده در عراق با نیروهای آمریکايی کار می کنند.

ارتش آمریکا می گوید غزوان رهبری بسیاری از سلول های تروریستی در مناطق طارمیه و تاجی را بر عهده داشت، و دیگر سلول های تروریستی در شمال عراق را راهنمايی می کرد و به آنها پول می داد.
XS
SM
MD
LG