لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۴

گزارش سیاسی: دیواری برای ثبت پیام های تبریک به باراک اوباما، رییس جمهوری برگزیده آمریکا


جف سویکورد، خبرنگار صدای آمریکا، واشنگتن

پیام های تبریک پیروزی باراک اوباما، رییس جمهوری برگزیده آمریکا از سراسر جهان ارسال شده اند.

در واشنگتن، در نزدیکی یکی از معروف ترین بناهای شهر، دیواری برپا شده که بازدیدکنندگان از سراسر جهان پیام های تبریک خود را به مناسبت پیروزی اوباما یادداشت کرده اند.

در نزدیکی بنای یادبود لینکلن، رییس جمهوری که به دوران برده داری پایان داد، دیواری بنا شده است تا بازدید کنندگان به باراک اوباما، اولین رییس جمهوری آمریکایی آفریقایی تبار تبریک بگویند.

بسیاری از توریست های سراسر جهان با نوشتن یادداشتی بر این دیوار برای اوباما آرزوی موفقیت و سرافرازی کرده اند.

هزاران تن نیز پیام های تبریک خود را از طریق نامه های الکترونیکی ارسال کرده اند.

برپایی این دیوار ایده سازمان آواز (www.avaaz.org)، یک سازمان غیرسیاسی و بی طرف اینترنتی ست.

هدف این سازمان بر این امر متمرکز شده است که دیدگاه های مردم جهان به تصمیم گیرندگان در دولت ارسال شود.

برت سالامون، مدیر برنامه آواز می گوید: « این دیوار نمایانگر پیام ها و تصاویر مردم سراسر جهان است، مردمی که از هر چهار گوشه دنیا، این رویداد تاریخی ایالات متحده را از تزدیک مشاهده کردند و به طرز خارق العاده ای به آینده امیدوار و خوش بین شده اند.»

وی می گوید :« آواز در هر ساعت حدود ده هزار نامه الکترونیکی افرادی را دریافت می کند که به آقای اوباما تبریک می گویند. بسیاری همراه با کمک هایشان عکس های خود را نیز می فرستند. در آخرین شمارش، مردم بیش از ۱۵۰ کشور جهان پیام تبریک فرستاده بودند.»

سالامون می گوید: « آن چه ما ناظر آن هستیم، برهه ای از تاریخ آمریکا نیست بلکه دوره ای از تاریخ جهان را رقم زده شده است. در عکس هایی که مردم فرستاده اند درخشش برق امید و ایمان به آینده مشاهده می شود. اندک زمانی پس از ساخت دیوار، صدها رهگذر پیام هایی به زبان های مختلف بر آن ثبت کردند.»

ژیونگ یانگ سیک و خانواده اش، توریست های اهل کره جنوبی که پیام تبریک خود را بر این دیوار امضا کرده اند، می گویند: « به آقای اوباما تبريک می گوییم . امیدواریم اوباما رییس جمهوری برگزیده آمریکا به بهبود روابط ایالات متحده و کره کمک کند. تبریک دوباره.»

توماس وانزیلی و مارک مولدر اهل هلند می گویند اوباما رییس جمهوری برگزیده در اروپا خیلی محبوب است. من فکر می کنم همه ما او را خیلی دوست داریم .

سازمان آواز درصدد است تا حدود یک هفته دیگر فضای بیشتری را به این دیوار اختصاص دهد تا پیام های بیشتری را بر آن ثبت کنند.

این گروه از آقای اوباما دعوت کرده تا از این دیوار دیدار کند. هنوز از پذیرش این دعوت از جانب رییس جمهوری برگزیده اطلاعی در دست نیست .

XS
SM
MD
LG