لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

باراک اوباما، رئیس جمهوری برگزیده آمریکا روز جمعه در شیکاگو با گروه  مشاوران  اقتصادی خود تشکیل جلسه داد


باراک اوباما، رئیس جمهوری برگزیده آمریکاروز جمعه در شیکاگو با گروه مشاوران اقتصادی خود تشکیل جلسه داد و در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از پیروزی در انتخابات شرکت کرد.

آقای اوباما که ۱۰ هفته دیگر وارد کاخ سفید می شود، میراث دار بدترین بحران اقتصادی آمریکا از زمان رکود بزرگ اوائل دهه ۱۹۲۹ خواهد بود.

گمانه زنی ها در مورد ترکیب دولت آقای اوباما، از جمله وزیر خزانه داری ادامه دارد. قرار است وزیر خزانه داری به زودی معرفی شود. آقای اوباما، رام امانوئل، نماینده ایلینویز در کنگره آمریکا را به عنوان رئیس دفتر کاخ سفید انتخاب کرد و روز پنجشنبه آقای امانوئل این سمت را پذیرفت.

باراک اوباما در بیانیه ای که به این مناسبت منتشر شد، رام امانوئل را یک دوست خوب معرفی کرده و گفته است برای انجام کارها، کسی را مناسب تر از او نمی داند. رام امانوئل هم گفته است برای کمک به رئیس جمهوری آمریکا درعملی ساختن وعده های انتخاباتی و تغییراتی که کشوربه آن نیاز دارد، هرکاری بتواند انجام خواهد داد. روز پنجشنبه آقای اوباما گزارشی از اطلاعات بسیارمحرمانه دولتی هم دریافت کرد. کاخ سفید می گوید روز دوشنبه جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری آمریکا با باراک اوباما، رئیس جمهوری منتخب دیدار می کند تا در باره انتقال قدرت گفتگو کنند.

XS
SM
MD
LG