لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

صادق محصولی سرپرست وزارت کشور می شود


پس از استیضاح علی کردان در مجلس شورای اسلامی و برکناری وی از سمت وزارت کشور، محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی، صادق محصولی را به سرپرستی وزارت کشور تعيين می کند. به گزارش خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی، ایرنا، محمود احمدی نژاد قصد دارد صادق محصولی را برای تصدی سمت وزارت کشور نيز معرفی کند.

صادق محصولی در حال حاضر يکی از مشاوران آقای احمدی نژاد است. محمود احمدی نژاد پس از پیروزی درانتخابات ریاست جمهوری صادق محصولی را برای احراز مقام وزارت نفت به مجلس معرفی کرده بود، اما آقای محصولی پس از آنکه دريافت اکثريت نمایندگان مجلس هفتم شورای اسلامی از او حمايت نمی کند، از نامزدی برای آن مقام انصراف داد.

صادق محصولی ۴۹ ساله و اهل ارومیه در آذربایجان غربی است. او سابقه فعالیت در سپاه پاسداران را به همراه آقای محمود احمدی نژاد دارد. نمایندگان مجلس هفتم، یکی از دلایل مخالفت خود با صادق محصولی را میزان ثروت و دارایی او عنوان کردند. عماد افروغ، نماینده و رئيس کميسيون فرهنگی مجلس هفتم در مخالفت با صادق محصولی و بدون نام بردن از وی، در یکی از نطق های خود او را فردی با «ثروت باد آورده» توصيف کرد که دارایی هایش را ناشی از « ارتباطات خاص» به دست آورده است.

XS
SM
MD
LG