لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۸

اتحادیه اروپا از ایران خواسته است برای روشن ساختن مسائل باقیمانده مربوط به برنامه اتمی، گفت و گوهای بیشتری با اتحادیه انجام دهد


رسانه های ایران می گویند مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از ایران خواسته است برای روشن ساختن مسائل باقیمانده مربوط به برنامه اتمی، گفت و گوهای بیشتری با اتحادیه انجام دهد.

خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا – می گوید خاویر سولانا این درخواست را در نامه ای به سعید جلیلی ، سرپرست مذاکرات اتمی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرده است.

به گزارش ایسنا، نامه سولانا پاسخ به نامه ای است که جلیلی ماه پیش فرستاد و در آن شکایت کرد فشارغرب برایران به گفت و گوها صدمه زده است. آنها آخرین بار درماه اوت در باره برنامه اتمی ایران بحث کردند.

در این میان، اهود باراک وزیر دفاع اسراییل گفت کشور او متقاعد شده است که ایران درجستجوی تسلیحات اتمی است. وی اظهار داشت اسراییل هیچ اقدامی را منتفی نمی داند، و به کشورهای دیگر توصیه کرد آنها نیز چنین کنند. گفته باراک عموما باز نگاهداشتن امکان حمله پیشگیرانه علیه تاسیسات اتمی ایران تلقی می شود.

دررویدادی دیگر، خبرگزاری فارس روز جمعه گزارش داد یک مقام ارشد ایران ازرییس جمهوری منتخب امریکا خواسته است تحریم های امریکا علیه ایران را لغو کند. بنقل از قرباتعلی ُدری نجف آبادی ، دادستان کل، کفته می شود پایان دادن تحریم ها حسن نیت آقای اوباما نسبت به مردم ایران را ثابت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG