لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

گزارش اجتماعی: مراسم عروسی از طریق شبکه جهانی اینترنت


کیتی ریور.، خبرنگار صدای آمریکا، واشنگتن

مراسم جشن عروسی در آمریکا بسیار تشریفاتی و مجلل است و با آداب و رسوم پیچیده و پرهزینه برگزار می شود. معمولا یک رهبر روحانی و یا قاضی مراسم رسمی عروسی را برگزار می کند.

اما این روزها، عروس و داماد می توانند از اعضای خانواده و یا دوستانشان بخواهند تا آن ها را عقد کند. این فرد می تواند از طریق شبکه جهانی اینترنت و تارنماهای غیرمتعارف عقد ازدواج آن ها را ثبت نماید.

یکی از این تارنماها، کلیسای ژیگولوی لادردیل نام دارد که به اسم شخصیت یک فیلم نام گذاری شده است. تارنمای کلیسای لادردیل از بازدید کنندگان خود می خواهد تا به مذهب ژیگولوگرایی که کم طرفدارترین مذهب جهان است، بپیوندد.

اعضای این مذهب به پیروی مردم از اصول خاصی باور ندارند. در واقع اصلا به هیچ کاری اعتقاد ندارند اما از ارایه سند رتبه بخشی به دیگران لذت می برند.

در این تارنمای اینترنی آمده است این سند از نظر قانونی در بیشتر ایالت ها اجازه اجرای مراسم عقد را صادر خواهد کرد. در ضمن خاطرنشان می کند افراد علاقه مند باید برای اخذ اجازه نهایی با دولت محلی خود مشورت کند.

تارنماهای دیگری نیز که خدمات رتبه بخشی فوری و رایگانی همچون کلیسای مونتسری حیات جهانی و کلیسای مقدس انسانیت دارند اعلام کرده اند پذیرای همه اقشار مختلف مردم مذهبی و غیرمذهبی هستند که به کشیش شدن علاقه دارند.

این کلیسا ادعا می کند از طریق شبکه جهانی اینترنت به بیش از ۲۰ میلیون کشیش رتبه بخشیده است.

جرج استرایخ، نویسنده اهل کوروالیس در ایالت اورگان یکی از این افراد است و دقیقا ۵ ماه پیش اولین تجربه خود در خواندن خطبه عقد را اجرا کرد.

مایکل فیلتز برادر جوان همسرش، داماد و مالیکا وود، عروس بود. خانم گود و آقای فیلتز می گویند از ابتدا به این فکر کرده بودند که از آقای استرایخ بخواهند تا مراسم عقدشان را اجرا کند.

جرج استرایخ حدودا پانزده سال بزرگتر از مایکل فیلتز است و این دو دوستان نزدیکی بودند.

عروس و داماد می دانستند که مایکل فیلتز در مقام یک نویسنده ادبیات مناسبی را انتخاب خواهد کرد. بنابراین از طریق شبکه جهانی اینترنت کلیسای حیات جهانی را پیدا کردند.

آن ها از مایکل فیلتز خواستند تا در مقام کشیش کلیسای حیات جهانی عقد آن ها را جاری کند.

جرج استرایخ غروب ۲۱ ماه مه مراسم عروسی مایکل فیلتز و مالیکا وود را اجرا کرد. این مراسم در باغ نیوتن در ایالت مریلند انجام شد.

عاقد در مورد کودکی مایک و مایک و مالیکا به عنوان یک زوج صحبت کرد.

۲۰۰ میهمان حاضر در مراسم از این جشن لذت برند و مراسم سنتی و فرهنگی هر دو خانواده اجرا شد.

XS
SM
MD
LG