لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۸

محمود احمدی نژاد راهیابی باراک اوباما به کاخ سفید را به وی تبریک گفت


به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، محمود احمدی نژاد در پیامی پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به وی تبریک گفته است.

در این پیام آمده است:« از اينکه توانستيد آراء اکثريت شرکت‌کنندگان در انتخابات را به خود جلب کنيد تبريک مي‌گويم. مي‌دانيد فرصت‌هايي که از ناحيه خداوند به بندگان هديه مي‌شوند زودگذرند و مي‌توانند در مسير کمال انسان و صلاح ملت‌ها و يا خداي ناکرده در مسير سقوط عليه ملت‌ها به کار گرفته شوند. اميدوارم جنابعالي با ترجيح مصالح حقيقي مردم و انصاف و عدالت بر تقاضاهاي سيري‌ ناپذير اقليتي خودخواه و ناصالح، از فرصت خدمت، حداکثر استفاده را به عمل آوريد و نام نيکي از خود به جاي بگذاريد.

توقع عمومي اين است که پاسخگويي سريع و روشن به مطالبه تحول صحيح و اساسي در سياست‌هاي داخلي و خارجي دولت آمريکا که خواست همه ملت‌هاي جهان و ملت آمريکاست، سرلوحه و محور همه برنامه‌ها و اقدامات دولت آينده شما قرار گيرد.

از سويي ملت آمريکا که داراي گرايشات معنوي است انتظار دارند که همه توان و همت دولت در مسير خدمت به مردم، اصلاح وضعيت بحراني اقتصادي، بازيابي حيثيت، روحيه و اميد آنان و رفع کامل فقر و تبعيض، احترام کامل به کرامت، امنيت و حقوق انساني و تقويت بنيان‌هاي خانواده که از جمله تعليمات انبياء الهي است در سرزمين آمريکا مصروف شود. »

رییس جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از پیام خود خطاب به باراک اوباما ادعا کرد:« از سوي ديگر، ملت‌هاي جهان انتظار دارند که سياست‌هاي مبتني بر جنگ‌طلبي، اشغالگري، زورگويي، فريبکاري، تحقير ملت ها و تحميل روابط تبعيض‌آميز و غيرعادلانه بر آنان و برمناسبات جهاني که موجب انزجار همه ملت‌ها و اکثريت دولت‌ها از حاکمان آمريکا و مشوه‌ شدن حيثيت مردم آن کشور شده است به رفتاري مبتني بر عدالت و احترام به حقوق انسان‌ها و ملت‌ها، دوستي و عدم دخالت در امور ديگران تبديل گردد و دايره دخالت‌هاي دولت آمريکا به مرزهاي جغرافيايي آن کشور محدود شود. به ويژه در منطقه حساس خاورميانه، انتظار آن است که رفتار ناعادلانه شصت ساله به سوي استيفاي کامل حقوق حقه ملت‌ها به خصوص ملت‌هاي مظلوم فلسطين، عراق و افغانستان تغيير جهت دهد.»

به گفته رییس جمهوری اسلامی ایران «ملت بزرگ و تمدن‌ساز و عدالت‌جوي ايران از تحولات اساسي، عادلانه و واقعي در سياست‌ها و رفتارها به ويژه در اين منطقه استقبال مي‌کند. اگر در مسير الهي و در جهت اجراي تعليمات پيامبران الهي گام برداشته شود اميد مي‌رود که خداي بزرگ ياري کند و خسارات سنگين گذشته تا حدودي جبران شود.

از خداوند متعال براي آحاد بشريت و همه ملت‌ها، سعادت، سلامت، سربلندي و رفاه و براي حاکمان ومديران جوامع عبرت‌آموزي از گذشتگان، اغتنام فرصت خدمت، بسط مهرورزي، رفع ظلم و برپايي عدالت و رعايت دستورات الهي، مسئلت دارم.»

پس از انقلاب اسلامی، این اولین بار است که رییس جمهوری اسلامی ایران به مناسبت پیروزی یک نامزد در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده پیام تبریک ارسال می کند.


XS
SM
MD
LG