لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

توقيف شهروند امروز پس از حمله رهبر جمهوری اسلامی به مطبوعات


اخبار رسيده از ايران، حاكی از آن است كه مجله پر مخاطب « شهروند امروز» به دستور هيأت نظارت بر مطبوعات، توقيف شد. هيأت نظارت بر مطبوعات، نهادی است كه زير نظر وزارت ارشاد اسلامی به سرپرستی حسين صفارهرندی، وزير ارشاد دولت محمود احمدی نژاد اداره می شود.

به نوشته خبرگزاری فارس، كه رابطه نزديكی با دولت دارد، هيأت نظارت بر مطبوعات در جلسه روز چهارشنبه خود، هفته‌نامه «شهروند امروز» را به دليل «غير واقعی جلوه دادن برخی اقدامات دولت» توقيف كرد.

به نوشته اين خبرگزاری نيمه دولتی، نشريه مذكور «به علت چاپ مطالب غير مرتبط با زمينه انتشار»، از سوی هيأت نظارت بر مطبوعات تذكر دريافت كرده بود. هيأت نظارت بر مطبوعات اعلام كرده شهروند امروز حق چاپ مطالب سياسی را نداشته چرا كه «زمينه انتشار آن غير سياسی است.»

توقيف اين هفته نامه كه خبر آن در ساعات پايانی پانزدهم آبان ماه منتشر شد، پس از آن صورت می گيرد كه سيد علی خامنه ای، رهبری جمهوری اسلامی انتقادات تندی را عليه مطبوعات منتقد دولت در اين روز مطرح كرد كه به گفته وی «فضای بی بند و باری در حرف زدن» را عليه دولت پديد آورده اند.

آخرين شماره شهروند امروز، شماره ٧٠ اين نشريه است كه مطالبی نظير پاسخ فائزه هاشمی به شايعات، گفتگوی منتشرنشده با طاهره صفارزاده، آثاری از سيمين بهبهانی، محمدعلی سپانلو، منصور اوجی و پرويز خائفی را به چاپ رساند.

XS
SM
MD
LG