لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۹

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال استیضاح دو وزیر دیگر کابینه محمود احمدی نژاد هستند


امضاها برای استیضاح علیرضا علی احمدی، وزیر آموزش و پرورش دولت محمود احمدی نژاد به حد نصاب رسید. در همین رابطه سیروس سازدار، نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، امروز پنجشنبه شانزدهم آبان ماه به خبرگزاری های ایران گفت: « کار جمع آوری امضا تا ارائه آن به هیات رئیسه تا روز یکشنبه ادامه می‌یابد».

عدم تحقق وعده های داده شده علی احمدی در جریان استیضاح شهریور ماه درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان، جذب نشدن نیروهای حق التدریس ومحروم شدن بسیاری از دانش آموزان روستاها از نعمت سوادآموزی به خاطر لغو بخشنامه ای در وزارت آموزش و پرورش، از جمله دلایل اعلام شده برای استیضاح وی است.

به گفته نماینده مرند و جلفا، نمایندگانی که طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را امضا کرده اند، در تصمیم خود برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش جدی هستند و «تحت هیچ شرایطی» امضای خود را پس نمی گیرند.

در شهریور امسال، بیش از ۸۰ نماینده مجلس خواستار استیضاح وزیر آموزش و پرورش شده بودند اما علی احمدی توانست طی نشستی با این نمایندگان، آنها را به پس گرفتن درخواست استیضاح ترغیب کند.

سازدار همچنین درباره استیضاح وزیر کشاورزی گفت: طرح استیضاح محمدرضا اسکندری نیز در نوبت ابلاغ است. از دلایل اصلی استیضاح وزیر کشاورزی، «واردات پنج میلیون تن گندم» و نیز «عدم ساماندهی وضعیت چای‌کاران» اعلام شده است. ایران پیشتر از صادر کنندگان گندم در جهان بود.

خبر استیضاح دو وزیر دیگر کابینه در حالی مطرح می شود که حميدرضا حاجي بابايی، نماینده همدان و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، پانزدهم آبان ماه به خبرگزاری های ایران گفت: «با وجود آنكه جمعی از نمايندگان طرح استيضاح وزرای جهاد كشاورزی و ارتباطات را تقديم هيات رئيسه كردند اما هيچ استيضاحی در هيات رئيسه مطرح نيست».

در صورتی که پس از ابراز اعتماد مجلس به دولت، نيمی از اعضای هيأت وزيران تغيير نمايد، دولت بايد مجدداً از مجلس تقاضای رأی اعتماد کند.

XS
SM
MD
LG