لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

گزيده ای از روزنامه های پنجشنبه ١۶ آبان در ايران


استیضاح کردان به نفع وزیر کشاورزی شد

روزنامه سرمایه، با اشاره به شمار وزاری تغییر یافته دولت محمود احمدی نژاد و سخنان علی لاریجانی ، رییس مجلس شورای اسلامی که گفته بود «اکنون کابینه لب مرز است و اگر یک وزیر دیگر را برکنار کنند، کل کابینه باید رای اعتماد بگیرد»، از قول حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده همدان نوشت :«هیچ استیضاحی در هیات رئیسه مجلس مطرح نیست.»

به نوشته سرمایه، این مطلب در حالی بیان می شود که براساس امضای ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس قرار بود که روز ۲۱ آبان جلسه استیضاح محمدرضا اسکندری، وزیر کشاورزی برگزار شود.

ایران: قیمت کرسنت را قبول نداریم

کیهان با چاپ خبری در مورد قرارداد جنجالی گاز ایران با کرسنت امارات، به نقل از سیف الله جشن ساز مدیرعامل شركت ملی نفت، می نویسد :« قرارداد كرسنت تا اطلاع ثانوی اجرا نمی شود». قرارداد کرسنت از سال ۲۰۰۱ با ایران مطرح بوده است.

به گفته مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، شركت كرسنت به «برخی تعهدهای خود» در قرارداد عمل نكرده است.

به گفته آقای جش ساز «قیمت قرارداد كرسنت مورد تأیید شركت ملی نفت ایران نیست». اما این مقام شرکت نفت در عین حال می گوید «پیش از رسیدن به حل موضوع قیمت، مسایل دیگری مطرح است» از جمله «ارائه ضمانت نامه معتبر و تغییر نقطه تحویل گاز» که باید حل شود.

بالارفتن سن ازدواج، دغدغه جدی جمهوری اسلامی


جمهوری اسلامی خبر از هشدار یک مقام قضایی نسبت به بالا رفتن سن ازدواج در ایران می دهد. به نوشته این روزنامه «دری نجف آبادی» دادستان کل کشور می گوید « بالا رفتن سن ازدواج دغدغه ای جدی و تلخ است.»

به گفته این مقام قضایی، «درشرایطی كه ماهواره ها و اینترنت» در جامعه وجود دارد، باید ازدواج را تسهیل کرد. دری نجف آبادی، خواستار ارائه مسکن ارزان به جوانان شده است.

قطع درخت قدیمی «مقدس نما»

قدس از قطع درختی نام می برد که آن را «درخت مقدس نما» نامیده است. به نوشته این روزنامه سازمان اوقاف با «دریافت گزارشهایی» در خصوص قائل شدن كرامت برای یك اصله «درخت تناور و قدیمی» در رضوانشهر، این درخت قدیمی را قطع کردند.

به نوشته قدس، دستور قطع این درخت را «مدیركل اوقاف و امور خیریه گیلان» پس از بازدید از محل درخت صادر کرد.

اخراج ۱۲ هزار افغان از تهران


رسالت از دستگیری ۱۴ هزار تبعه افغان در پایتخت خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، عزیزالله رجب زاده، فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرده که در هفت ماه گذشته، «۱۴ هزار و هفتصد تبعه افغانی» در تهران دستگیر شده اند. به نوشته رسالت، از این تعداد ۱۲ هزار و ۱۴۱ نفر به علت «حضور غیر مجاز» از کشور اخراج شدند.

رسالت توضیح بیشتری در مورد چگونگی دستگیری اتباع غیر مجاز، ارائه نداد.

XS
SM
MD
LG