لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۵

گزارش اجتماعی: ازدواج همجنس گرایان یکبار دیگر درکالیفرنیا ممنوع شد


گزارش اجتماعی: ازدواج همجنس گرایان یکبار دیگر درکالیفرنیا ممنوع شد

با تصویب بیش از ۵۲ درصد از رای دهندگان درایالت کالیفرنیا، ازدواج بین افراد هم جنس یکبار دیگر در این ایالت ممنوع شد وصحت ازدواج بیش از ۱۸ هزار زوج همجنس گرا را که در چهار ماه و نیم گذشته ازدواج کرده اند مورد سئوال قرار داد.

طرح پیشنهادی شماره ۸ که درطول چند ماه گذشته تبدیل به یکی از احساسی ترین مسائل اجتماعی شکاف عظیمی بین مخالفین و موافقین ازدواج همجنسگرایان در این ایالت شده است، درساعات اولیه بازگشت نتایج انتخابات مورد تائید قرارگرفت و حامیان این طرح که ازدواج را پیوند سنتی بین یک زن و یک مرد می دانند در هتلی در شهرساکرامنتو، مرکزایالت کالیفرنیا، این پیروزی را جشن گرفتند.

جف فلینت، مسئول سازماندهی طرح پیشنهادی شماره ۸ به خبرنگاران گفت: «ما موجب شدیم که کالیفرنیا به این مسئله حاد و مهم یکبار دیگر و این بار با دقت بیشتری بیاندیشد.»

این طرح پیشنهادی درنخستین ساعات رای گیری بیش از ۱۷ پوان ازمخالفان آن عقب بود. جف فلینت در این باره می گوید:«من فکرمی کنم رای دهندگان اول فکرکردند اگرازدواج دو همجنسگرا آن ها را خوشحال می کند، خوب این عمل چه اشکالی دارد ؟ اما ما آن ها را واداشتیم که به اهمیت ایجاد خانواده به شکل سنتی آن فکر کنند و به این مسئله بیاندیشند که این عمل یعنی آزادی ازدواج میان همجنسگرایان چه اثرات اساسی بر بافت جامعه و به ویژه شکل گیری کودکان این جامعه خواهد گذاشت.»

روز گذشته در هتل وستین شهر سن فرانسیسکو، جایی که مخالفان تصویب طرح پیشنهادی شماره ۸ در انتظار نتایج انتخابات گردهم آمده بودند، گوین نیوسام، شهردار این شهر و یکی از حامیان حق ازدواج برای افراد همجنسگرا که نهایتا به تصویب قانون ازدواج درکالیفرنیا و دادن مجوز کوتاه مدتی به آن ها منجر شد دقایقی پیش از اعلام نتایج نهایی آرا طی سخنانی به حاضران گفت:«شما تصمیم گرفتید که درمورد جنسیت خود بدون ترس و آزادانه صحبت کنید. شما هم مثل هر زوج دیگری عاشق شدید و به این عشق و ازدواج پاسخ مثبت دادید و اکنون هم منتظرید تا رای هیئت منصفه را بشنوید.»

در ایالت های دیگراز جمله فلوریدا و آریزونا نیز طرح های پیشنهادی علیه ازدواج همجنسگرایان به تصویب رسید. دراین دوایالت قانون اساسی به طور قاطعانه ای ازدواج را پیوند میان یک زن و یک مرد به شمار آورده است. بنا براین، حامیان ازدواج میان افراد همجنسگرا کوشیدند تا قانون مکملی برای تغییرآن به وجود بیاورند.

طرح پیشنهادی شماره ۸ یکی از پرخرج ترین طرح های پیشنهادی روی اوراق رای دهی به شمار می رفت که هریک از گروه های مخالف وموافق، از سراسر کشور، بیش از ۷۴ میلیون دلارخرج تبلیغات آن کرده بودند.

XS
SM
MD
LG