لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۲

پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش هایی را در ایران به دنبال داشته است


پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش هایی را در ایران به دنبال داشته است. حمیدرضا حاجی بابایی، عضو هیات ريیسه مجلس شورای اسلامی، امروز چهارشنبه این پیروزی را به عنوان «فرصت و آزمایش» یاد کرد و گفت: «اوباما قول تغییر داده است و ما منتظر آن تغییر هستیم».

حداد عادل مشاور رهبر جمهوری اسلامی و ريیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز پیروزی اوباما را شکستی برای سیاست های آمریکا در سراسر جهان دانست.

این در حالی است که پیشتر، محمود احمدی نژاد گفته بود بعید است اجازه بدهند اوباما رییس جمهور شود.

دکتر احمد زیدآبادی کارشناس علوم سیاسی در تهران در گفتگو با صدای آمریکا، اظهارات حداد عادل و همفکران او را یک اقدام تبلیغی ارزیابی می کند و می گوید آنها در صدد بی اعتبار کردن سیاست های آقای بوش هستند.

آقای زید آبادی می گوید: «من فکر نمی کنم اوباما داوطلب مذاکره غیر مشروط با ایران شود به دلیل اینکه باید با اعضای گروه پنج بعلاوه یک هماهنگ باشد که در آنجا فرانسه، ایتالیا و احتمالا آلمان با چنین رویکردی موافق نیستند».

در همین ارتباط، دکتر زیدآبادی معتقد است: «حتی اگر مذاکره ای هم صورت بگیرد، صرف مذاکره بدون علاقه دو طرف مذاکره بر ای عدول از مواضع اصلی شان هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه ممکن است وضعیت را وخیم کند».

XS
SM
MD
LG