لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۶

شمار کشته شدگان آمريکايی و عراقی در ماه اکتبر به پايين ترين حد خود رسيد


<!-- IMAGE -->

شمار کشته شدکان آمريکا در عراق، در ماه اکتبر، به پایین ترین رقم ماهانه رسید، و تعداد عراقی هایی که کشته شدند نیز به همین سان پایین آمد.

کاهش خشونت به موفقیت افزایش سربازان آمريکائی در عراق در ژانویه و مقاومت عراقی ها در برابر بیرحمی های القاعده و دیگر نیروهای تروریست، ارتباط داده می شود ژنرال جان کلی، از سپاه تفنگداران دریایی آمريکا، فرماندهی نیروی چند ملیتی در غرب عراق را بر عهده دارد. منطقه زیر فرمان او استان انبار را شامل می شود که دو سال پیش یکی از خشونت آمیزترین مکان ها بود.

امروز، انبار یکی از استان عراق است که کنترل آنها به دولت عراق واگذار شده است. اینک سربازان آمريکائی در آنجا نقش های نظارتی، آموزشی و مشورتی را ایفا می کنند.

ژنرال کلی اخیرا در گفت و گو با خبرنگاران گفت به کاهش سطح سربازان آمريکائی در انبار در ژانویه ژنرال جان کلی در توضیح بیشتری گفت، «سربازان آمريکائی به بازگرداندن احساس عادی بودن به منطقه کمک می کنند. تفنگداران برچيدن صدها پست ايست بازرسی را در سراسر انبار آغاز کرده اند.»

به این پاسگاه ها زمانی بعنوان مواضع دفاعی در سراسر استان نیاز بود، اما دیگر لازم نیستند. با این حال، ژنرال کلی گفت، «مهمترین نشانه تغییر تعداد کسانی است که برای انتخابات ایالتی در ژانویه ثبت نام کرده اند.»

وی اظهار داشت در انتخابات، فقط سه درصد واجدین شرایط رای دادن در انبار ثبت نام کرده بودند وی افزود، «ما حدود صد درصد رای دهنگان واجد شرایط را ثبت نام کرده ایم، یا رقمی بسیار نزدیک به آن، که از نظر سرانه بزرگترین رقم در عراق است نیروهای امنیتی عراق با حداقل کمک از جانب ما، آنرا ترتیب دادند، اما تمام کارها را خودشان انجام دادند. حتی یک مورد تقلب، و یک حادثه امنیتی گزارش داده نشده است.

ژنرال کلی شجاعت، کفایت و حس مسئولیت ارتش و پلیس عراق را ستود و گفت، «در ماه های پیشين، آنها عادت داشتند از ما کمک بخواهند. حالا، دیگر چنین نیست... آنها خودشان تمام بار جنگ را بدوش می کشند. تنها چیزی که آنها نگران آن هستند ایران است. و صراحتا در باره فعالیت های ایران در داخل عراق، از نقطه نظر تروریسم و رخنه حرف می زنند ژنرال کلی گفت، «آنها بسیار مطمئن هستند که ما می توانیم با عراق برای همیشه دوست باشیم، و برای همیشه اینجا نمانیم. این، یک نکته اصلی است.»

XS
SM
MD
LG