لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

ايران در رقابت های کشتی، واترپولو، تکواندو و وزنه برداری


سه کشتی گير ايران به مقام قهرمانی رسيدند

در نخستين روزرقابتهای كشتی فرنگی جام باشگاههای آسيا سه نماينده ايران به مقام قهرمانی دست يافتند. در اين مسابقات که در اردن برگزار ميشود ، در 3 وزن نخست، ياسين بهرامی پور، فرشاد عليزاده و محمد قربانی كشتی گيران اوزان ٥٥، ٧٤ و ٩٦ كيلوگرم تيم دانشگاه آزاد با برتری مقابل حريفان خود در جايگاه نخست ايستادند. مسابقات چهار وزن دوم فردا برگزار ميشود.

رقابتهای واترپولوی قهرمانی نوجوانان آسيا با نايب قهرمانی تيم ايران به پايان رسيد

در ديدار پايانی اين مسابقات که سه شنبه عصر در استخر آزادی تهران برگزار گرديد، تيم ايران با حساب ٨ به ٩ مقابل ازبکستان ، نتيجه را واگذارکرد و در پله دوم سکو ايستاد.


٢ نشان طلا، ٢ نقره و يک برنز برای تکواندوی ايران

نمايندگان تکواندوی ايران ٢ نشان طلا، ٢ نقره و يک برنز در رقابتهای بين المللی کره جنوبی کسب کردند.

در ادامه اين مسابقات برای تيم جوانان بوشهر که به نمايندگی از ايران در اين رقابتها شرکت کرده است، در وزن هشتم سعيد حکمت آرا و در وزن دهم مهدی کشاورز به نشان طلا رسيدند و محمد عباسی و ابراهيم شيخ زاده در اوزان ششم و هفتم مدال نقره گرفتند و در وزن نهم نيز محسن حيدری به گردن آويز برنز دست يافت.

در خبری ديگر از تکواندو- هادی ساعی که بعد از كسب سومين مدال خود و دومين طلای بازيهای المپيك به عنوان پُرافتخارترين ورزشكارايران دست يافت، تصميم به خداحافظی از دنيای قهرمانی گرفته است . پزشك ساعی تشخيص داده كه پای مصدوم او نياز به جراحی دارد.

وزنه برداری جام باشگاههای آسيا

در نخستين روزرقابتهای وزنه برداری رده سنی بزرگسالان جام باشگاههای آسيا ، در شهر گويانگ کره جنوبی، سجاد بهروزی ،نماينده وزن ٦٩ كيلوگرم تيم مناطق نفت خيز جنوب به ٢ مدال برنز دست يافت. همچنين در مراسم پايانی مسابقات وزنه برداری رده سنی جوانان، دوشنبه شب مسئولان كنفدراسيون وزنه برداری آسيا ، سعيد علی حسينی را به عنوان بهترين وزنه بردار جام باشگاه های قاره انتخاب کردند. حسينی روز يکشنبه با مهار وزنه های ٢٠٥ و ٢٤١ كيلوگرم در حركات يكضرب و دوضرب و مجموع ٤٤٦ كيلوگرم با شگستن رکورد جوانان جهان، عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

XS
SM
MD
LG